FK Frýdek-Místek - RKS Raków Częstochowa 2:3

F r ý d e k-M í s t e k - V předposledním přípravném utkání přivítal starší dorost na domácí půdě polského soupeře. Dramatický zápas nakonec rozhodl úvod, který se podařil lépe hostům a po zbytek utkání jsme pouze dotahovali.
(5.8.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - RKS Raków Częstochowa
2:3

Polský soupeř byl v úvodu utkání lepší a zde také získal svůj rozhodující náskok, když se dostal do vedení 2:0. Nicméně poté převzali otěže Valcíři. Nejprve mohl potrestat chybu soupeře Vlček, ovšem zakončení se mu nepovedlo podle představ. Poté pálil z první po rohovém kopu Míček a střela prolétla jen těsně vedle tyče. Kontaktní branky jsme se však dočkali, soupeř se dopustil před velkým vápnem nedovoleného zákroku a měli jsme tak možnost zahrávat přímý kop. K tomu se postavil Marek Bányacski a nedal gólmanovi šanci. Stejný hráč mohl ze stejné situace posléze i vyrovnat, tentokrát ale míč škrtl zeď a skončil těsně vedle brány. Závěr úvodního dějství však bohužel patřil hostům. A bylo to opět z přímého kopu. Střela prolétla zdí a zapadla přesně k tyči.

V druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání a měli i několik dobrých příležitostí, nicméně nebylo nám přáno. Povedlo se nám alespoň snížit a byla to lahůdka, jak z fotbalové učebnice. Vojtěch Procházka dostal míč na levém křídle, otočkou ala Zidane se dostal do vápna a poté vymetl nekompromisně bližší šibenici. Jak už ale bylo zmíněno, k vyrovnání už nedošlo a v přípravě jsme si tak připsali první prohru.

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): I přes prohru musíme kluky pochválit, jak utkání zvládli. Únava se po soustředění nakupila a nebylo lehké proti velice kvalitnímu soupeři se dostat do tempa. Začátek utkání nám utekl a první poločas celkově byl v křeči. Druhá půlka byla už kvalitnější a škoda jen nevyužitých šancí. Čekal jsem, jak na tom budeme bez střídání fyzicky, ale kluci si opět hrábli a utkání odmakali až do konce.