FK Frýdek-Místek - 1.FC Slovácko 0:2

F r ý d e k-M í s t e k - Starší dorostenci si k zimní přípravě pozvali na Stovky tým U18 ze Slovácka. Ročníkově totožné týmy proti sobě svedly kvalitní bitvu, která nakonec vyústila ve šťastnější konec pro hosty. Ti se prosadili dvakrát z dorážek.
(19.1.2019) | Stovky UT
FK Frýdek-Místek - 1.FC Slovácko
0:2


Komentář

Na kvalitně připravené umělé trávě na Stovkách se oba týmy utkaly v tuhém počasí. Mrazivé sobotní ráno však kvalitu utkání nikterak neomezilo. Hrálo se ve velkém tempu, které neopadlo prakticky po celý průběh utkání. Trenér Vojvodík měl kvůli zraněním a různým indispozicím poměrně okleštěný kádr, soupeř na tom byl ale obdobně. Jako první zahrozilo právě Slovácko, nicméně nulový klid na zakončení tuto možnost zmařil. To první šance Valcířů byla daleko větší. Špatnou rozehrávku hostů vypíchl rychlonohý Matěj Křenek a zdálo se, že míč míří do sítě. Nakonec však lopta bránu těsně minula, byť se frýdecký útočník snažil, seč mu síly stačily, aby kulatý nesmysl dostihl.

Hráč s číslem sedm na dresu byl "namočený" i v další akci, tentokrát stihl míč ve vápně, přiťukl Procházkovi, jehož načechraný centr poslal Chýlek do tyče. Slovácku přitom stačilo jediné zaváhání obrany Lipiny, aby se dostalo do vedení. Na první ránu z rychlého kontru ještě brankář Majer stačil, na dorážku nikoliv. Svěřencům trenéra Vojvodíka se dařilo získávat míče, dařil se jim i přechod do ofenzivy, ovšem v předfinální a finální části už zdaleka ne. Soupeř navíc v druhém dějství dokázal odskočit na dva góly a opět to bylo z dorážky. V závěru mohli Valcíři ještě snížit, když dostali nabídku dobré standardky. Bányácskiho ránu však zastavil v možné cestě do sítě spoluhráč Chýlek.

Ohlasy trenérů

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Na to, že oba týmy trénují čtrnáct dní, to bylo kvalitní utkání. Mělo to náboj skoro jako mistrovské utkání. Velká spokojenost. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Slovácko nás potrestalo ze dvou našich chyb, ale celkově splnil zápas účel, řekl bych až nadstandardně. Až jsem z toho překvapený, jak jsme to zvládli, napadali jsme, získávali jsme strašně moc míčů, přechod do útoku byl rychlý. Nějaké chyby tam samozřejmě byly, ale to k tomu patří.