FK Frýdek-Místek - FC Viktoria Plzeň 0:5

F r ý d e k-M í s t e k - Na naše ligové starší dorostence čekala další náročná mise. V domácím prostředí přivítali třetí tým tabulky - Viktorii Plzeň. Soupeř i přes snahu našeho celku potvrdil roli velkého favorita.
18.kolo (10.4.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Viktoria Plzeň
0:5

Plzeň nastoupila do utkání proti našim ligovým dorostencům aktivně. V úvodu ji ale při zakončení trápila nepřesnost. To však pominulo v 11. minutě, kdy si na centr z pravé strany naběhl Pavel Šulc a hlavou se trefil přesně k tyči. Poté Valcíři hru vyrovnali a i oni podnikali ofenzivní výpady. Ve 24. minutě jsme se dokonce mohli dočkat vyrovnání. Ovšem Hladík v dobré pozici bránu minul. Poté možná přišel zásadní moment duelu. Potvrdilo se totiž otřepané, nedáš, dostaneš. Prakticky vzápětí totiž udeřilo na druhé straně. Zounar dokázal jedovatou střelu hostů vytěsnit, ovšem proti dorážce Pavla Šulce z bezprostřední blízkosti byl bezmocný.

Poté už měla zbytek půle ve svých otěžích Viktoria, což potvrdila třetím gólem. I tentokrát nemohl náš brankář v podstatě nic dělat. Václav Míka skóroval do prázdné brány. Zouhar se ale nadále nenudil a byl to on, kdo bránil většímu rozdílu ve skóre. Postupně zlikvidoval velké šance Hranáče i Kepla.

Úvod druhého dějství byl vyrovnanější a domácí do něj vstoupili aktivně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. K sólu se například nadechl Kováč, jeho zakončení šlo ale nad. A tak mohlo opět udeřit na druhé straně. Kepl však nabídnutý pokutový kop poslal do břevna. Vše si ale vynahradil v 62. minutě, kdy se trefil přízemní střelou přesně k tyči. Pak už se jelo převážně podle plzeňských not. Náš gólman zlikvidoval nejen přímý kop, ale i hlavičku Vrby. Bohužel ještě jednou však musel lovit míč ze sítě. Skóre dal definitivní tečku Adam Vrba.

MFK Frýdek-Místek U19 - FC Viktoria Plzeň U19  0:5 (0:3)
Branky:
11. a 25. Šulc, 31. Míka, 62. Kepl, 89. Vrba. Rozhodčí: Dresler - Slaminka, Duda. ŽK: Kutáč - Hranáč. Diváci: 123.
Frýdek-Místek U19: Zouhar – M. Hammer (67. Kvapil), Kudláček, Holec, Botur – Kutáč, M. Fukala, Mrkvička (70. Buchlovský), J. Fukala (75. Bača) – P. Kováč, Hladík. Trenér: Radomír Hlaváč.

Plzeň U19: Mařík – Svoboda, Hranáč, Míka, Plecitý (60. Bartůněk) – Šulc (73. Uzlík), Řezáč, Petr – Selnar (81. Patrovský), Kepl, Vrba. Trenér: Jiří Žilák.

Radomír Hlaváč (trenér Frýdku-Místku): Proti kvalitním soupeřům ze špice tabulky jako je Plzeň musíte být maximálně koncentrovaní. Každou vaší chybu je schopen soupeř využít, což se potvrdilo. Snaha se ale klukům rozhodně nedala upřít. Zápas se lámal za stavu 0:1, kdy jsme neproměnili šanci a Plzeň vzápětí zvyšovala na 0:2.

Jiří Žilák (trenér Viktorie Plzeň): Od prvních minut jsme byli dominantním týmem. Vytvářeli jsme si střelecké pozice. Po dvou brankách Šulce a gólu Míky jsme vedli v poločase 3:0. Ve druhém poločase přidali další branky Vrba a Kepl. Ještě jsme neproměnili pokutový kop. Mužstvo zúročilo kvalitu v útočné fázi a směrem do obranné fáze jsme zahráli zodpovědně.