FK Frýdek-Místek - FK SK Polanka nad Odrou 2:5

F r ý d e k-M í s t e k - V dalším přípravném utkání se utkali starší dorostenci s A-týmem Polanky. Zápas měli dobře rozehraný, když vedli po první půli 1:0 zásluhou trefy Magdona. Start druhého dějství se však Valcířům nezdařil a o vedení rychle přišli. Zásluhou neproměněných šancí a naopak efektivity soupeře nakonec skóre nepříjemně narostlo, korigoval jej až v závěru Chýlek.
(9.2.2019) | Stovky UT
FK Frýdek-Místek - FK SK Polanka nad Odrou
2:5

Brankář Valcířů Majer se ani nestačil rozkoukat a v prvních vteřinách musel likvidovat rovnou dvě šance Polanky. Pokaždé si ale poradil. Pak už ale začal hrozit i náš tým. Poprvé o sobě dal výrazněji vědět po akci Křenka, který našel na první tyči novou tvář ve frýdeckém dresu. Proti Magdonovi však vytáhl dobrý reflex brankář Řehulka. Ve 21. minutě už to však Tomáši Magdonovi vyšlo. U míče byl dříve než vyběhnuvší gólman a zavěsil do prázdné brány. Soupeř mohl vzápětí srovnat, proti byl však Kudláček, který na brankové čáře zastavil loptu směřující do sítě. Další minuty první půle ale patřily Lipině. Blízko gólu byl Zrůnek, ovšem radost mu překazila tyč. Nedorozumění v rozehrávce Polanky pak nevyužil Křenek.

Začátek druhého dějství se svěřencům trenéra Vojvodíka vůbec, ale vůbec nevydařil. Po dvou chybách inkasovali v rozmezí několika okamžiků dva góly a bleskurychle tak přišli o vedení. Když pak Polanka zvyšovala v 59. minutě z přímého kopu na 3:1, vypadalo to s domácími nadějemi bledě. Vývoj utkání mohl zvrátit Chýlek, ovšem z bezprostřední blízkosti napálil pouze břevno. Nepomohl ani pokutový kop. Smůlu měl i Zrůnek, jež nastřelil svoji druhou tyč v utkání, což jej samozřejmě ani trochu nepotěšilo. Za neproměněné šance tak přišel trest, hosté totiž byli efektivní a navýšili skóre na 5:1. Útěchou tak mohla být alespoň korigující trefa Ondřeje Chýlka z poslední minuty.

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Výsledek je zkreslující. Odehráli jsme výborné dvojutkání, jak včera se Starým Městem, tak i dnes proti Polance. První poločas jsme se vyvarovali zbytečných chyb a byli velice nebezpeční. Jen díky skvělé chytajícímu brankáři hostí Řehulkovi svítil po poločase na ukazateli skóre jen jeden gól. Druhý poločas nebyl už tak kvalitní z naší strany, ale i tak jsme si vypracovali zase spoustu šancí, které jsme trestuhodně zahazovali. Zbytečné ztráty nás srážely psychicky a v podstatě jsme svou hloupostí umožnili hostům otočit výsledek a vstřelit 5 branek. Celkově ovšem oba dva zápasy hodnotíme velice pozitivně a konfrontace s mužským fotbalem je to, co potřebujeme v této kategorii. Touto cestou, bychom chtěli pozdravit našeho hráče a kamaráda Filipa Želazka, který prodělal složitou operaci a celý tým mu přeje brzké uzdravení a návrat na zelený pažit.