FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B 3:0

F r ý d e k-M í s t e k - Podpora lipisnkých ultras svědčí staršímu dorostu zdá se náramně. Svěřenci trenéra Vojvodíka zvítězili nad osmnáctkou Slovácka 3:0 a mohli se radovat již ze čtvrté výhry v řadě. Je to také druhé vítězství za sebou v domácím prostředí, což se Valcířům v této sezóně povedlo vůbec poprvé.
24.kolo (11.5.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B
3:0

Hosté začali zápas v prosluněném počasí svižněji a dobrou kombinační hrou se snažili přelstít naší obranu. Brankář Málek musel v úvodu krotit dvě nikterak nebezpečné střely, v 10. minutě však naplno ukázal, v jaké formě je. Nedorostek předvedl pěknou akci a již ve vápně halfvolejem tvrdě vypálil. Náš gólman předvedl spektakulární zákrok a vysloužil si potlesk fanoušků.

Hned vzápětí se urodila vedoucí branka utkání. Rohový kop soupeře Valcíři odvrátili. Křenek na půlce udržel míč a vyslal na bránu Baču. Ten byl sice zastaven, ale dobíhající David Forch napálil míč do sítě. Inkasovaný gól Slovácko nezchladil a dál zůstávalo aktivní. V 29. minutě to opět zkoušel Nedorostek, ekvilibristické zakončení skončilo těsně vedle tyče. Nádherný moment nás naštěstí o vedení nepřipravil. Skóre se neměnilo ani po parádní dalekonosté ráně Martina Novotného o malou chvíli později. Míč se od břevna odrazil do hřiště. Možná klíčový moment celého utkání nastal ve 43. minutě. David Maceček byl faulován ve vápně a penaltu chladnokrevně proměnil Matěj Křenek.

S dvoubrankovým náskokem v zádech Valcířů se ve druhé půli obraz hry otočil a herní převaha byla na straně domácích. Hned několik akcí mohlo přinést definitivní pojistku vedení, chyběla však lepší finální fáze. V 59. minutě už jsme se ale mohli radovat. Psotovu standardku lízl hlavou Bányácski a gólman se musel hodně natahovat. Vyražený míč však vrátil před prádznou bránu pohotově Pavela, kde již číhal připravený Luděk Maceček. Frýdecký stoper se trefil se již potřetí v řadě a na jaře už popáté! Soupeř chtěl duel ještě zdramatizovat, ale pokud se vůbec propracoval k nějaké šanci, narážel na skvělého Málka. Svěřenci trenéra Vojvodíka tak mohli slavit čtvrtou výhru v řadě a nabrali na konci jara velice dobrou formu.

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Stálo proti nám velice kvalitní mužstvo, což se také potvrdilo. Slovácko v první půli dobře kombinovalo, bylo více na míči, na což jsme se však připravovali. Soustředili jsme se na důraz, vsadili i na standardní situace a chtěli být trpěliví, počkat si na naší šanci, což se vyplatilo. Zlomovým momentem byla penalta v závěru první půle, po které jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé půli už jsme začali Slovácko přehrávat a přidali třetí branku. Opět skvěle zachytal Honza Málek, pochvalu ale zaslouží celý tým. Těší samozřejmě další čisté konto, třetí v posledních čtyřech utkáních.