FK Frýdek-Místek - FK Třinec 3:1

F r ý d e k-M í s t e k - První domácí utkání zvládl starší dorost skvěle. V derby si poradil s nepříjemným Třincem, pomohla nám také dlouhá přesilovka po vyloučení brankáře Wojciucha ve 27. minutě. Skóre otevřel Marek Bányácski, dva góly zaznamenal Matěj Křenek. Třinci se v závěru povedlo jen snížit.
2.kolo (22.8.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Třinec
3:1

Už od úvodu jsme byli aktivnější a mohli jít také velmi brzy do vedení. Jenže proti byl brankář Wojciuch a dvakrát v řadě také píšťalka sudího. Klíčový okamžik utkání se urodil ve 27. minutě. Gólman Wojciuch vyběhl z velkého vápna, ovšem neodhadl situaci a u balónu byl Křenek. Ten si brankáře chtěl přehodit, čemuž však Wojciuch zabránil rukou a musel pod sprchy. Kopal se navíc přímý kop a trenér Vojvodík má v kádru šutéra, který je z těchto situací smrtící. Marek Bányácski se ani tentokrát nemýlil.

Na straně Valcířů tak byla ještě větší dominance, nicméně dlouho nebyla podpořena dalším gólem. Až v 37. minutě našel Kudláček pasem pod sebe ve vápně Matěje Křenka a ten poslal míč po zemi k tyči.

V druhém dějství se zdálo být vše rozhodnuto, když přidal po pasu Dudka Matěj Křenek ve 65. minutě svůj druhý gól. Mohl zkompletovat i hattrick, tentokrát jej však zastavila po výletě gólmana tyč a dorážející Dudek si neziřídil mířidla.

Závěr byl ale ještě nervózní. Soupeři se povedlo snížit po pokutovém kopu Dominikem Špulicou. Více ale soupeř nestihl. Derby jsme tak po zásluze ovládli v poměru 3:1.

Roman Vojvodík (Frýdek-Místek): Výhru jsme si zasloužili od začátku až do konce, protože jsme byli lepší. Soupeř v některých fázích utkání sice pozlobil, ale v podstatě jsme měli celé utkání pod kontrolou.