FK Frýdek-Místek - FC Velké Meziříčí 2:0

Přesně jak říká v pozápasovém hodnocení trenér Valcířů Jan Žižka. Na úvod sezony jsme se střetli s velmi silnými soupeři, o to je cennější, že jsme dokázali vyválčit plný počet bodů, navíc naše defenzíva na jaře ještě neinkasovala.
17.kolo (23.3.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Velké Meziříčí
2:0

Kdo se jen kapánek zdržel u turniketů nebo u stánku s pivem, přišel o skvělý nástup Valcířů. Ti totiž do utkání vlétli přesně tak, jak od nich lipinský fanoušek očekává. Ve 3. minutě využil zaváhání hostující defenzívy hbitý Hykel, který si seběhl za obranu soupeře a Komínek jej před svým brankářem poslal k zemi. Hlavní rozhodčí zápasu s nařízením pokutového kopu váhat nemusel. Zodpovědnost na sebe vzal kanonýr Adam Varadi a jeho střela skončila přesně u pravé tyče Pokorného branky - 1:0.

Brzký gól ale jakoby našim hochům spíše ublížil. Na jejich kopačky se vkrádala opět nervozita, hra nebyla podle představ. Mírné uklidnění mohla přinést 29. minuta, kdy se do šestnáctky soupeře vydal Petr Literák, ale jeho dělovka skončila pouze na tyči. O tři minuty později zahrál Kaizar míč směrem k naší bráně. Gólman Kofroň musel ven ze šestnáctky, při pokusu o kličku ale o míč přišel a následný střelecký pokus Dolejše skončil naštěstí nad naší brankou. Poločas tedy skončil naším těsným vedením.

Druhá půle přinesla sedmistovce platících diváků přeci jen záživnější podívanou. V 73. minutě se v dobré střelecké pozici ocitl Vychodil, s jeho ranou si však hostující defenzíva ještě poradila. O tři minuty později se už ale ve Stovkách znovu slavilo. Skwarczek skvěle uvolnil na pravé straně Vychodila a ten krásně našel za obranou soupeře nabíhajícího Dudu. Skvělá práce střídajících hráčů Lipiny a stav 2:0. V 84. minutě mohlo být ještě veseleji, ale Skwarczkovu ránu k tyči vyrazil hostující gólman na roh. Když se pak netrefil ani Bialek, skončil náš první jarní domácí duel výhrou 2:0.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Když to hodnotím takhle krátce po zápase, tak samozřejmě máme radost z toho, že jsme uhráli druhou nulu vzadu a máme šest bodů. Diváci museli vidět, že jsme hráli proti velmi kvalitnímu soupeři. My se ale nemůžeme před vlastními fandy prezentovat takovou hrou, kterou jsme předvedli hlavně v prvním poločase. Druhá půle sice přinesla nějaké zlepšení, ale stále to ještě není to, co bychom po hráčích chtěli.

Libor Smejkal (trenér Velkého Meziříčí): Kluci zápas odbojovali, ale bohužel se nevyvarovali hrubek, které soupeř potrestal. Zápas s domácím týmem byl podle mého názoru vyrovnaný, ale my jsme nedokázali žádnou šanci proměnit. Fotbal se hraje na góly a my žádný nedali. Kaňkou na utkání je zbytečné vyloučení Demetera.