FK Frýdek-Místek - MFK Skalica 0:2

V prvním přípravném utkání jsme nastoupili v Nošovicích proti slovenské Skalici.
(30.6.2018) | Nošovice
FK Frýdek-Místek - MFK Skalica
0:2


Komentář

Zcela nový tým Valcířů nastoupil ke svému prvnímu přípravnému střetnutí, které odehrál na výborně připravném hřišti v Nošovicích. Soupeřem Lipiny byli fotbalisté MFK Skalica, hrající II. slovenskou ligu.

Z loňského kádru se na hřišti objevili v základní sestavě Literák, Švrček, Šumský a na hrotu Varadi. Tyto hráče doplnili mladíci a také hráči, které trenérská dvojice Jan Žižka a Josef Sláma budou v těchto dnech zkoušet.

O první změnu skóre se postaral hostující Milota. To běžela 15. minuta střetnutí. "Bylo to po standardní situaci soupeře, kdy došlo k nedorozumění našich zadáků s brankářem," řekl trenér Valcířů Jan Žižka. "Také druhou branku dal soupeř po naší chybě v rozehrávce. Na to, že to bylo naše první utkání, bylo tam pár světlých momentů. Je mi ale jasné, že kluci ještě nemůžou být vůbec sehraní. Tvoříme zcela nový tým, takže hra byla místa taková neurovnaná a chaotická. Určitě máme v dalších dnech na čem pracovat," dodal nový kouč Lipiny.

Ke druhému přípravnému střetnutí nastoupí Valcíři ve čtvrtek 5. července ve Smilovicích, kde budeme od 10 hodin soupeřem třinecké juniorky.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – MFK SKALICA 0:2 (0:2)
Branky:
15. Milota, 39. Šebesta. Rozhodčí: Černoevič – Šištík, Tvardek. Diváci: 150.
Frýdek-Místek:
Ďuriček (46. Balaž) – Střižík (46. Pop), Literák, Bialek, Švrček (70. Hutník) – Tobiáš (70. Ciesarik) – Kutáč (46. Šafner), Šumský, Strnad, Hruška (63. Mrkvička) – Varadi. Trenéři: Jan Žižka a Josef Sláma.
Skalica:
Junas - Švrček, Jamrich, Milota, Mareš - Nagy, Opiela, Tomovič, Hlavatovič - Šebesta, Dolný. Střídali: Vavruš - Mášik, Hollý, Sombat, Jakúbek, Jeleček. Trenér: Jozef Dojčan.