FC Hradec Králové - FK Frýdek-Místek 4:0

Z Hradce Králové se naši A muži vrací s prázdnou. Na svou výhru domácí zadělali již v prvním poločase, kdy se dvakrát prosadil Krátký. Po změně stran pak Votroci přidali další dvě branky a radovali se tak z vítězství 4:0.
25.kolo (29.4.2018) | Všesportovní stadion
FC Hradec Králové - FK Frýdek-Místek
4:0

Do naší sestavy se po dvouzápasovém trestu za osm žlutých karet vrátil Matěj Biolek, šanci dostal od začátku také železný muž frýdecko-místecké defenzívy Michal Švrček.

Valcíři začali na půdě královehradeckých Votroků odhodlaně. Obrana si pečlivě hlídala domácí útočnou a hlavně údernou dvojici Vlkanova – Pázler. Jenže přišla 32. minuta a po přihrávce Černého se poprvé v zápase prosadil Krátký. Oba domácí fotbalisté si svou vzájemnou spolupráci zopakovali v samém závěru prvního poločasu. I tentokráte našel Černý dobře postaveného Krátkého a Votroci šli k poločasové pauze s dvoubrankovým náskokem.

Trenér Pulpit na nepříznivý vývoj reagoval dvojím střídáním. Na hřiště se místo Krčuly dostal mladý Hruška, v útoku pak Varadiho nahradil Tandir.

Už v 52. minutě se v dobré příležitosti ocitl Mozol, jeho hlavička ale postrádala větší přesnost. O šest minut později bylo rozhodnuto. Nejlepší kanonýr soutěže Jan Pázler vystřelil po naší bráně, gólman Mihálek stačil sice míč srazit, ale ten se následně i s přispěním vracejícího se Literáka dostal za brankovou čáru – 3:0. V klidu hrající domácí celek pak stačil ještě svou výhru navýšit v 80. minutě a střelcem gólu nebyl nikdo jiný, než Marek Krátký.

Prohru s favorizovaným Hradcem je třeba co nejrychleji hodit za hlavu. Nyní nás totiž čekají dva velmi důležité domácí duely. V sobotu 5. května hostíme ve Stovkách od 17 hodin Varnsdorf, o týden později pak ve stejném čase dorazí na náš stadion tým z Vítkovic.

FC Hradec Králové - MFK Frýdek-Místek 4:0 (2:0)
Branky: 32., 45. a 80. Krátký, 58. Literák vlastní. Rozhodčí: Dubravský – Vít, Šimáček. Bez karet. Diváci: 841.
Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Plašil – Urma, Janoušek, Zorvan (78. Pajer), Krátký – Vlkanova (82. Schwarz), Pázler (71. Miker). Trenér: Karel Havlíček.
Frýdek-Místek: Mihálek – Fukala, Literák, Gáč, Švrček – Mozol, Chvěja – Krčula (46. Hruška), Biolek, Přichystal (81. Šohaj) – Varadi (46. Tandir). Trenér: Martin Pulpit.