FC Zbrojovka Brno - FK Frýdek-Místek 4:2

(24.1.2018) | Vyšehrad UT
FC Zbrojovka Brno - FK Frýdek-Místek
4:2

V semifinále letošního ročníku zimního turnaje Tipsport liga jsme se střetli s prvoligovou Zbrojovkou Brno. S ní jsme se naposledy utkali před sedmi lety, kdy jsme ve Stovkách prohráli v rámci Českého poháru těsně 1:2.

I tentokráte byl soupeř jasným favoritem a svou sílu prokázal již v první pětačtyřicetiminutovce. V 17. minutě jsme měli při Kratochvílově zakončení štěstí, jelikož rána brněnského fotbalisty skončila na levé tyči Bučkovy branky. O dvě minuty později nám nejspíš hlavní rozhodčí zápasu odpustil pokutový kop, když nepískal střet Bialka se Sukupem. Ve 27. minutě se už ovšem penalta pro jihomoravský celek pískala. Bazeljuk byl u míče přeci jen o chloupek rychleji než brankář Buček. Míč si k následné exekuci vzal Pilík, a i když si na míč náš gólman šáhl, brance zabránit nedokázal - 1:0.

Ještě smutněji bylo na naší straně šest minut před přestávkou, kdy si centr soupeře z levé strany hřiště srazil do vlastní branky hlavou obránce Bialek - 2:0. Ve 44. minutě pak Brno ještě navýšilo své vedení na tříbrankový rozdíl po krásné kombinační akci a střele Kratochvíla - 3:0.

"Dobře jsme bránili jen v úvodních dvaceti minutách. Pak si Brno našlo pár skulinek a vstřelilo nám tři góly. Je však pravdou, že takového soupeře jsme v přípravě ještě nepotkali, ten rozdíl mezi předešlými soupeři a teď byl velký," komentoval průběh prvního dějství náš kapitán Petr Literák.

Do druhé půle poslali oba trenéři na hřiště zcela rozdílné sestavy (pouze u nás zůstal na kraji obrany Slaninka) a Valcíři podali přeci jen aktivnější výkon. V 54. minutě dorážel Šumský střelecký pokus Varadiho, který si před bránu soupeře seběhl na Švrčkův centrovaný míč z pravé strany - 3:1. Po hodině hry odpustil rozhodčí penaltu také soupeři, jelikož střet brněnského kapitána Pavlíka s rozeběhnutým Varadim se měl určitě pískat. Náš útočník navíc za protesty uviděl od sudího žlutou kartu.

Rozhodující moment střetnutí pak přišel v 75. minutě. To se k míči v našem pokutovém území dostal Musefiu a ranou pod břevno upravil na 4:1. V poslední minutě už jen obránce Martin Honiš uzavřel celkové skóre na konečných 4:2.

Porážka s Brnem znamená, že se ve čtvrtek 25. ledna střetneme od 11 hodin v duelu o 3. místo s Hradcem Králové. Finále turnaje si zahraje Brno a Bohemians 1905.

FC Zbrojovka Brno – MFK Frýdek-Místek 4:2 (3:0)
Branky:
27. Pilík (pk), 39. Bialek vlastní, 44. Kratochvíl, 75. Musefiu – 54. Šumský, 90. Honiš. Rozhodčí: Ulrich – Hurych, Starý. ŽK: Přichystal - Slaninka, Varadi.
Frýdek-Místek (1. pol.):
Buček – Biolek, Literák, Bialek, Slaninka – Ondráček, Willwéber, Dramé, Hruška – Grussmann - Macej. (2. pol.): Mihálek – Švrček, Memić, Honiš, Slaninka – Bala – Krčula, Šumský, Chvěja, Nzembi – Varadi. Trenér: Martin Pulpit.

Druhé semifinálové utkání turnaje: Bohemians 1905 – Hradec Králové 2:1 (1:0). Branky: 26. Tetteh, 77. Šmíd – 83. Kropáček.

Roman Pivarník (trenér Brna): Utkání jsme brali jako jedno z přípravných. I proto jsme dali příležitost všem hráčům. Zápas určitě svůj účel splnil. S výkon jsem ale spokojen pouze částečně. Byla na hráčích poznat únava z přípravy, ale také i fakt, že jsme k zápasu cestovali v den utkání. Frýdek nám dělal problémy s míči za naší obranu. Finálové utkání s Bohemians není pro nás zrovna ideální, jelikož se spolu střetneme hned na začátku jara. Uvidíme, v jakých sestavách nakonec oba celky nastoupí.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): My si před zápasem nějaké velké vize nedělali. Byli jsme si vědomi, z jakých tréninků do utkání jdeme. I tak to bylo ale velmi přínosné utkání, které nám v některých věcech otevřelo oči. Soupeř byl rychlejší a fotbalovější. Škoda některých situaci, mohli jsme zápas i zdramatizovat. Pořád je ale před námi těžká práce a náročné jaro. De facto jsme teď třetiligový tým.