FK Frýdek-Místek - FK Jablonec B 4:3

Kdo z fanoušků dorazil na poslední přípravné utkání Valcířů, které bylo odehráno v nedalekém Staříči, určitě se nenudil. S nově vytvořeným B týmem prvoligového Jablonce nakonec svěřenci trenéra Martina Pulpita vyhráli 4:3.
(26.7.2019) | Staříč
FK Frýdek-Místek - FK Jablonec B
4:3

Do vedení se v posledním přípravném utkání dostali v 18. minutě hosté ze severu Čech. Radost soupeře ale dlouho netrvala. V podstatě z následné akce fauloval jablonecký gólman unikajícího Teplého a pískala se penalta. Na tu je v Lipině určen zkušený forvard Adam Varadi – srovnáno 1:1. Další změnu skóre si hráči obou týmů nechali až na druhý poločas.

Tentokráte to byli domácí, kteří se po kombinační akci dostali v 51. minutě do vedení. Autorem druhého gólu Valcířů byl znovu Adam Varadi. O pět minut později to bylo zásluhou Kuby Teplého již rozdílem dvou branek, když navrátilec do našich řad těžil z Visićovy přihrávky. V 70. minutě jsme vedli nad třetiligovým soupeřem z Čech již tříbrankovým rozdílem. To se do černého trefil střídajcí Telnar. Bohužel nadějné vedení Valcíři udržet nedokázali.

Čtvrthodiny před koncem střetnutí se po chybě v zadních řadách dostal soupeř zpátky do hry, aby o pět minut později vykřesal po faulu a následné proměněné penaltě na dosah cenné remízy. Tu už ale domácí družina Jablonci nepovolila a v generálce na nadcházející sezonu jej porazila 4:3.

„Byl to náš poslední zápas před Sigmou, ale já s ním vůbec nejsem spokojen. Hlavně s výkonem týmu. Vůbec to z naší strany nebyl soustředěný výkon. Nenavázali jsme na utkání s izraelským soupeřem. Každopádně musíme v úvodním kole předvést úplně něco jiného, než dnes,“ začal s hodnocením zápasu trenér Martin Pulpit. „Mužstvo, které vede v zápase 4:1, si nemůže dovolit, aby nakonec bylo utkání takto dramatické až do samého konce,“ čertil se kouč Valcířů. Ten zcela odmítl, že by průběh závěrečné půlhodinky nějak ovlivnilo hromadné střídání. „To vůbec,“ řekl rezolutně. „Tohle bylo výsledkem podcenění určitých jedinců,“ dodal. Jestli měl na mysli chyby střídajícího Gomoly osvětlil lipinský kouč vzápětí. „Ano.“

Valcíři se už tak mohou v následujícím týdnu plně soustředit a připravovat na ostrý start nového ročníku MSFL. Ten se sice rozehraje už v pátek utkáním mezi Znojmem a Velkým Meziříčím, my do sezony vstoupíme v sobotu 3. srpna, kdy od 10.15 hodin hostíme ve Stovkách rezervní tým prvoligové Sigmy Olomouc.