FC Slovan Rosice - FK Frýdek-Místek 1:1

Ve 31. kole zavítali Frýdeckomístečtí do Rosic, které patří na jaře k nejlepším týmům soutěže. První poločas sice šance nabídl, ale branky nikoliv. Hned v úvodu druhé části proměnil pokutový kop Hykel. Následně se ovšem soupeři povedlo srovnat gólem Koláčného. Dvacet minut před koncem dohrávala Lipina v deseti po červené kartě Velnera. Utkání skončilo remízou 1:1.
31.kolo (3.6.2023) | Rosice
FC Slovan Rosice - FK Frýdek-Místek
1:1

Ve čtvrté minutě se před hostující šestnáctkou šikovně uvolnil Koláčný, jeho technická střela ale branku minula. Mnohem nebezpečněji vypadala střela Selingera po centru Matuly o dvě minuty posléze, i ta se však mezi tři tyče nevešla. Hosté poprvé zahrozili v 9. minutě, kdy Rubý z hranice velkého vápna vysoko přestřelil.

Ve 14. minutě se po centru z pravé strany dostal do zakončení opět Rubý a Drobek s vypětím všech sil vyrazil jeho střelu na roh. Zbytek prvního poločasu početné divácké kulise výraznější šanci nenabídl, za zmínku snad stojí pouze tvrdá střela Rubého ze 45. minuty, kterou ovšem Drobek kryl.

Krátce po změně stran zahrál v pokutovém území rukou Kotásek a nařízenou penaltu Tomáš Hykel s notnou dávkou štěstí proměnil – 0:1. Opaření domácí mohli dvě minuty na to inkasovat podruhé, Drobek však Janjuše vychytal. V 58. minutě zakončil pěknou kombinační akci rosických Koláčný střelou těsně vedle levé tyče. Tři minuty posléze zkoušel z úhlu štěstí Dobrovodský, jeho pokus skončil i díky teči vedle.

V 66. minutě přihrál v šestnáctce Matula přes hlavu Jiřímu Koláčnému, ten si míč zpracoval a následně prostřelil Gergelu – 1:1. O tři minuty posléze byl za nevybíravé řeči rozhodčímu vyloučen frýdeckomístecký kapitán Michal Velner. V 73. minutě pálil na druhé nebezpečně Kostka, branku však o několik metrů přestřelil. Po chvíli se po rohovém kopu Koláčného ocitl sám před Gergelou Novák, jeho hlavička skončila nad břevnem.

Ve velké šanci se Novák ocitl znovu v 86. minutě, kdy Praksův pěkný centr zakončil hlavou do Gergely. Hostující brankář se činil i v 92. minutě, kdy se před ním po centru Koláčného ocitl Praks, ani on ho však překonat nedokázal. Snaha domácích strhnout vítězství na svoji stranu je nakonec mohla stát bodový zisk, když se v poslední minutě nastavení zjevil sám před Drobkem Janjuš, i tentokrát ale golmán Slovanu mini souboj vyhrál a zápas tak skončil spravedlivou remízou 1:1. (zdroj: fc-rosice.cz)

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Dneska se rozhodně nemáme za co stydět. Z Rosic se body příliš nevozí, ale my jsme ho domů přivezli. Ve finále mohly být i tři, ale my jsme své šance ve druhé půli nevyužili. Soupeř měl také dvě příležitosti, ale ty vychytal velmi dobře Gergela. V celkovém hodnocení maximálně odpracovaný zápas. Herně jsme se vyrovnali týmu, který za mě patří ke špičce třetí ligy svou vyspělostí a herní kvalitou. Kluky jsem dnes pochválil, pokud bychom takový výkon předváděli pokaždé, tak jsme úplně jinde, než se nyní pohybujeme. Mrzí mě ale vyloučení Velnera, od kterého to byl nesmysl. Na druhou stranu, zápas byl od sudího absolutně nezvládnutý na obě strany, takže jsem čekal, že se něco takového může stát a bohužel ho nyní budeme nějaký čas postrádat. Jako kapitán by si to ovšem neměl dovolit.“