Widzew Łódź - FK Frýdek-Místek 4:0

Do třetího přípravného utkání v rámci letní přípravy mohl nastoupit i Jirka Ciupa s Tomášem Hykelem.
(12.7.2019) | Łódź
Widzew Łódź - FK Frýdek-Místek
4:0

V 5. minutě výborně vyboxoval nebezpečnou šanci domácích novic v našem drese, Jiří Ciupa, který do Frýdku přišel na hostování z prvoligové Karviné. O dvě minuty později se domácí dostali do vedení 1:0 zásluhou skórujícího Robaka, kterého ideálně našel před brankou Mąka. Vzápěti další slibná akce domácích skončila pouze rohovým kopem. Po patnácti minutách hry se naše střídačka, společně s hráči na hřišti, cítili poškozeni, po podivných výrocích hlavního rozhodčího. Napomenut byl také hlavní trenér Valcířů Martin Pulpit. Ve 29. minutě se skóre zápasu měnilo podruhé, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou domácí Tanżyna – 2:0, a opět v tom měl prsty přihrávající Mąka.

Ve 34. minutě klopýtnutí Petra Literáka a následné špatné zahrání hostující obrany dostali Valcíři třetí branku. O tu se postaral Wolsztyński – 3:0. V závěru prvního poločasu dokázali ještě Literák s Hyklem zabránit nebezpečné akci domácích, takže první půle skončila naší porážkou o tři branky.

Osm minut po změně stran zahrávali domácí další z rohových kopů a byl to znovu Robak, který nedal našemu brankáři (to už stál mezi bílými tyčemi střídající Bárta) šanci – 4:0. Bárta si v tomto utkání málem moc nezachytal, jelikož v 71. minutě si před velkým vápnem počínal nedovoleně a za svůj taktický faul viděl červenou kartu. Naštěstí šlo pouze o přípravu, takže frýdecký gólman utkání přeci jen dochytal. Domácí Zejdler poté ze standardní situace trefili spojnici břevna a tyče. Utkání se čtyřnásobným mistrem Polska nakonec Valcíři prohráli 4:0.

„Po týdnu přípravy a po pětihodinové cestě na utkání jsme domácím nebyli vůbec důstojným soupeřem, ale pouze takovým sparingpartnerem,“ čertil se při hodnocení na své hráče frýdecko-místecký trenér Martin Pulpit. „Na soupeři bylo vidět, že je v přípravě o dvacet dní dále a určitě se na výsledku projevila také kvalita kádru. Troufám si tvrdit, že kdybychom toto utkáni hráli za čtrnáct dní a v plné sestavě (to znamená se Skwarczkem, Mozololem, Hruškou a Teplým) byli bychom lepším soupeřem a zápas by nejspíš skončil z našeho pohledu lepším výsledkem. Kladem utkání ale je, že se nikdo nezranil a vyborný vykon předvedl brankář Ciupa. Přestože dostal dvě branky v prvním poločase, tak ty byly po našich hrubých chybách. Za pozitivum můžeme považovat také to, že dostali šanci dorostenci, kteří si ověřili, že je čeká mnoho a mnoho práce v letní přípravě a také v sezoně. Tak, aby se dobře připravili na mužský fotbal. Na závěr bych poděkoval našim fanouškům, kteří cestovali až za námi do Łódźe,“ kvitoval Pulpit.

Další přípravné utkání, v pořadí již čtvrté, sehrají Valcíři v úterý 16. července proti nováčku z Divize. Zápas proti Frenštátu pod Radhoštěm se odehraje na hřišti v Chlebovicích v 17:00.