FK Frýdek-Místek - SK Sigma Olomouc B 3:1

Díky dvěma přesným zásahům Kuby Teplého a gólové pojistce střídajícího Maria Telnara, porážíme na úvod sezony rezervní tým prvoligové Sigmy Olomouc 3:1.
1.kolo (3.8.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Sigma Olomouc B
3:1

Vstup do sezony Valcířům vyšel. Ve velmi pohledném a svižně odehraném zápase zdolali Pulpitovi svěřenci mladý celek Olomouce B. Po vyrovnaném začátku udeřili jako první domácí. To běžela 21. minuta, kdy hosté chybovali v rozehrávce, k míči se dostal na levé straně hřiště Hykel a po jeho centru se zblízka dokázal poprvé v zápase prosadit Jakub Teplý – 1:0. O chvíli později mohly Stovky burácet podruhé, jenže Hykelův pokus zastavilo břevno olomoucké branky.

Druhá půle toho divákům nabídla mnohem více. V 52. minutě byli hosté blízko vyrovnání, kdy Spáčilovu dělovku vyrazil brankář Bárta na rohový kop. O tři minuty později už ale gól padl. Naštěstí to bylo do branky Hanáků, kdy se po Varadiho centru prosadil hlavou Jakub Teplý – 2:0. Sotva místní hlasatel oznámil jméno úspěšného střelce Lipiny, mohl Teplý skórovat potřetí. To se frýdecko-místeckých odchovanec dostal k míči po Hykelově střele do tyče, ale nedokázal následně poslat míč do opuštěné branky hostí.

Hanáci se dostali zpátky do hry v 65. minutě, kdy Bártu překonal přízemní ranou Zlatohlávek. Rozhodnutí mohla přinést 69. minutě. Valcíři předvedli krásnou kombinační akci, kdy Šumský narazil míč Hykelovi a ten potřetí v tomto zápase trefuje brankovou konstrukci. Aby toho nebylo málo, tak z následné akce nastřeluje Varadi břevno.

V 87. minutě posílá domácí trenér do hry Telnara, který se mu po pouhých dvou minutách pobytu na hřišti odvděčuje rozhodující brankou – 3:1.

V dalším kole zajíždí Valcíři do Rosic. Duel s třetiligovým nováčkem se hraje v neděli 11. srpna od 17 hodin.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Takovým kladem je určitě vítězství, kladem je také poměrně vysoký počet vytvořených gólových situací, ale myslím si, že tam bylo ještě hodně rezerv. Především v pohybu a v agresivitě, kdy jsme měli jejich hráče dříve dostupovat. Byla škoda, že jsme za stavu 2:0 neproměnili jednu z šancí a pak se dopustíme tak hrubé chyby, kdy pustíme hosty zpátky do hry.

Augustin Chromý (trenér Olomouce B): Z mého pohledu jsme dnes trochu pykali za nováčkovskou daň. Hlavně v úvodu utkání, kdy jsme šli zbytečně do některých ztrát a v defenzivní činnosti jsme byli takoví lehkomyslní. Měli jsme respekt ze soupeře, který ukázal svou fotbalovou zkušenost. Utkání rozhodlo to, že jsme si v podstatě všechny tři góly dali sami. První dvě branky padly po našich slabých odkopech, třetí gól přišel ve chvíli, kdy jsme sahali po bodu. Jinak se utkání muselo divákům líbit. Hrálo se nahoru dolů, těch hluchých míst tam moc nebylo.