FK Frýdek-Místek - FC Slovan Rosice 0:4

This text will be replaced
Lipina chtěla pokračovat tříbodovým ziskem z posledního zápasu na půdě Vítkovic. Do utkání se Slovanem ovšem nevstoupila dobře a ve 28. minutě poslal hosty do vedení Fila. Ani ve druhé části utkání toho ze strany Frýdku-Místku nebylo příliš k vidění. Po gólech Dobrovodského, Nováka a Kulíka tak Rosice zaslouženě zvítězily vysoce 4:0.
14.kolo (5.11.2022) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Slovan Rosice
0:4


Komentář

Ve 14. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utkal se třetími Rosicemi. Už v sedmé minutě měl Karel Kulík velkou šanci, ale Michael Gergela jeho pokus vyrazil na rohový kop. O pár minut později musel válcovenský brankář znovu vytasit dobrý zákrok proti střele Jiřího Koláčného. V 17. minutě pálil přízemně z dálky Marián Kovařík, ale Jakub Drobek s jeho pokusem neměl příliš práce. Ve 28. minutě nejprve Pavel Novák orazítkoval horní tyč po lehkém lobu Přerovského a z dorážky se prosadil Adam Fila - 0:1.

Ve 32. minutě poslal Dominik Konečný fantastický centr z pravé strany do vápna, který našel Kovaříka, ale nejlepší střelec lipinského celku zakončil těsně vedle pravé tyče Slovanu. O minutu později se znovu zaskvěl Gergela proti tvrdé střele soupeře z levé strany vápna. První půle se tak Frýdku-Místku příliš nevydařila a 179 diváků očekávalo změnu ve druhé části zápasu.

Ovšem do druhé poloviny utkání vstoupili daleko lépe hosté. Už po dvou minutách se Jakub Černý uvolnil, ale jeho ránu ke vzdálenější levé tyči vyrazil nohou Gergela. Toto varování ovšem frýdeckomístečtí hráči nevzali příliš vážně, protože ve 48. minutě se Fila dostal dopředu a z levé části posunul míč zcela volnému Tomášovi Dobrovodskému, jenž si balón připravil a zpoza vápna vystřelil dělovku k levé tyči - 0:2. Posléze se hrálo nahoru dolů a došlo k několika střídáním na každé straně.

V 66. minutě se Marek Kostka po nechtěné přihrávce Martina Vlachovského ocitl ve velké příležitosti, ale jeho zakončení z levé strany ztečoval do zámezí hostující obránce. Následně měl šanci na druhé straně Koláčný, ale znovu úřadoval fantastický Gergela. V 71. minutě Vlachovský svým důrazem vybojoval balón a posunul jej do obrovské šance Kovaříkovi, ale jeho zakončení levačkou bylo mizerné a skončilo jen v rukou gólmana.

V 84. minutě přiletěl do vápna centr Jakuba Černého, který Blejchař posunul pouze k Pavlu Novákovi, jenž zakončil přesně k levé tyči - 0:3. O pět minut později získal Slovan rohový kop. Centr Miroslava Kozla letěl na přední tyč, kde si sběhl Karel Kulík a zakončil hlavou přesně k pravé tyči - 0:4. Válcovny tak v předposledním domácím zápase podzimní části dostaly od Rosic těžkou lekci.

Ohlasy trenérů

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Rosice dnes byly nad naše síly. Měly velkou kvalitu a sílu na míči. Delší dobu spolu hrají zkušení hráči a šlo to vidět. Neztráceli míče na rozdíl od nás, kteří jsme naprosto nesmyslně přicházeli o balóny, ať to bylo na polovině hřiště nebo před šestnáctkou soupeře. Neměli jsme klid na míči a nabízeli jsme Rosicím přechody směrem dopředu, kterých využili. Do druhé půle jsme šli s tím, že tento výsledek chceme zvrátit, ale následně přijde situace, kterou máme vyřešit na pravé straně 3 na 2, ovšem tu úplně nesmyslně zkazíme a dostaneme druhý gól. Kvalitní Rosice nás následně nepustily k nějakému dramatickému zvratu, i když jsme drželi míč více u nohou, vypracovali jsme si minimálně dvě šance, ale ty jsme bohužel neproměnili. Na konci utkání jsme dostali zbytečné dvě branky, kdy už jsme měli obranu otevřenou a Slovan toho dokázal využít. Prohra 0:4 je zcela neomluvitelná. Řada hráčů a především těch zkušených by si měla sáhnout do svědomí, protože jejich výkony jsou velmi podprůměrné a bohužel na tom aktuálně nemůžeme stavět. Byl bych opravdu rád, aby se všichni vzpamatovali, protože nás nyní čeká další těžký soupeř, kterým je Kroměříž.“