Frenštát p. Radh. - FK Frýdek-Místek 1:4

Lipina v rámci předkola MOL Cupu narazila na Frenštát pod Radhoštěm. Přítomní frýdeckomístečtí příznivci viděli doslova snový začátek, protože se ve druhé a čtvrté minutě prosadili Martiník s Kovaříkem. Bláznivý úvod zápasu pokračoval snížením domácích v šesté minutě. Frýdek-Místek ovšem ukázal a prokázal svou kvalitu a po další brance Kovaříka a Konečného zvítězil pohodlně 4:1. V dalším kole poměří Válcovny své síly s Kozlovicemi.
(30.7.2022) | Na Nivách
Frenštát p. Radh. - FK Frýdek-Místek
1:4

Do zápasu vstoupili Frýdeckomístečtí naprosto excelentně, neboť už po dvou minutách od úvodního výkopu se po přihrávce Tomáše Hykela prosadil uvnitř vápna Jan Martiník střelou do pravé části brány. Jízda Válcoven pokračovala a ve čtvrté minutě to bylo už o dva góly! Kanonýr Marián Kovařík se opřel do míče ze střední vzdálenosti a jeho pumelice skončila přesně u pravé tyče gólmana Milana Michuta. Následně se ovšem do utkání dostal také domácí tým Frenštát pod Radhoštěm, který snížil v šesté minutě po skvělé technické střele Adama Fojtíka.

Domácí pokračovali ve své aktivitě a po rychle rozehraném rohu musel Michal Gergela zlikvidovat tvrdou ránu kapitána Pavla Klimpara. V devatenácté minutě sice Patrik Rubý uklouzl při zahrání standardní situace, ale i přesto našel Tomáše Hykela, ovšem jeho zakončení levačkou vychytal gólman Michut. O minutu později se chtěl Kovařík svou hlavičkou podruhé zapsat na střeleckou listinu, ale to se mu zatím nepovedlo, neboť míč letěl těsně vedle levé tyče. Ke konci první půle se Kostka a Velner dostali ke střele, ale ani jedna nebyla příliš nebezpečná a Frýdek-Místek tak vedl po poločase 2:1.

Do druhé části zápasu nastoupily oba týmy v nezměněné sestavě a v 51. minutě měl Gergela opět práci po střele soupeře k pravé tyči. O sedm minut později se snažil Fojtík srovnat stav zápasu, ale nenavázal na svou střelu z první půle, neboť mu ji tentokrát zblokovala defenzíva Lipiny. Po hodině zápasu se Jakub Massaniec dostal ke hlavičce, avšak ta letěla pouze doprostřed brány. V 67. minutě dokázal Rubý svým lobem najít Hykela, který sice zakončil přesně k pravé tyči, ale nacházel se v ofsajdovém postavení.

Radost Frýdku-Místku ovšem přišla o dvě minuty později! Jan Nevřela poslal z levé strany přízemní přihrávku do vápna na Mariána Kovaříka, který si podržel obránce na zádech a následně z otočky zakončil parádně o horní tyč do brány Frenštátu. Válcovenské fotbalisty tato branka uklidnila a v 73. minutě se mohl prosadit také Marek Kostka, ale jeho pokus skončil pouze v boční síti. Beskyd málem zdramatizoval koncovku zápasu, protože Roman Bartoš zavíral centr na zadní tyči a svou hlavičkou vytvořil dobrou pozici pro Fojtíka, ovšem ten uvnitř šestnáctky netrefil balón.

84. minuta přinesla definitivní tečku za postupem, když přišlo rychle otočení hry na pravou stranu a po přihrávce Michala Velnera se k míči dostal Dominik Konečný, jenž prudkou ránou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Před koncem ještě vypálil svůj pokus také Tomáš Kirschner, ale jeho ránu vyrazil gólman Michut.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Začali jsme skvěle a po po dvou nádherných akcích a zakončeních Martiníka a Kovaříka jsme vedli o dvě branky. Bohužel jsme po chybě na naši šestnáctce inkasovali a vedli pouze o gól. Následujících dvacet minut jsme se nemohli dostat do tempa, hra nám vázla a ztráceli jsme míče. Po třicáté páté minutě jsme se ale opět našli a soupeře víceméně k ničemu nepustili. Na dvoubrankový odstup nás poslal Kovařík a následně dorazil domácí tým svou střelu na přední tyč Konečný."