SFK Vrchovina - FK Frýdek-Místek 0:1

Ve 20. kole Moravskoslezské fotbalové ligy zavítal Frýdek-Místek do Žďáru nad Sázavou, kde se na umělé trávě utkal s Novým Městem na Moravě. Utkání nakonec přineslo pouze jednu branku, kterou vstřelil v 50. minutě z pokutového kopu Tomáš Hykel. Válcovny tak uspěly nad tímto týmem již potřetí v řadě. Do zápasu zasáhla také nová posila. Osmnáctiletý Maxim Obuch přišel na hostování do konce sezóny z Baníku Ostrava.
20.kolo (19.3.2023) | Fotbalový stadion SFK Vrchovina
SFK Vrchovina - FK Frýdek-Místek
0:1

Po nepovedeném vstupu do jarní části a personálních komplikací se Válcovny vydaly do Žďáru nad Sázavou v plné palbě. Na umělé trávě se v rámci 20. kola utkaly s Nový Městem na Moravě. První poločas se vyvíjel především ve velmi bojovném duchu, kdy měli více ze hry domácí hráči. Vrchovina si vytvořila několik standardních situací, kterými dostávala Lipinu pod tlak. Před přestávkou se navíc Radek Matulka dostal do úniku, ovšem ten neproměnil. Defenzíva hostů včele s brankářem Gergelou tak udržela poločasový bezbrankový stav.

Vstup do druhé části zápasu se Frýdeckomísteckým povedl skvěle. V 50. minutě se totiž Matěj Jícha dopustil faulu na Michala Velnera uvnitř vlastního pokutového území. Následnou penaltu si vzal na starost Tomáš Hykel a nemýlil se - 0:1. Následně si domácí mužstvo znovu vytvářelo nátlak dlouhými míči, ale obrana Lipiny byla tentokrát nepropustná. Válcovny si tak do tabulky připsaly důležité tři body. „Celému týmu sluší poklona co se týče bojovnosti, protože proti Vrchovině je to pouze o té bojovnosti a my jsme to zvládli a vezeme tři body domů," ohodnotil zápas kouč Frýdku-Místku.

Do utkání navíc zasáhla a odehrála celých devadesát minut nová tvář. Osmnáctiletý střední záložník Maxim Obuch přišel na hostování do konce sezóny. „Byl u nás tři dny na zkoušce, kde si myslím, že obstál, protože i přes svůj nízký věk působí velmi vyspěle a je schopný tempovat hru, udržet více míč ve středu hřiště a jít do kombinace, což přesně potřebujeme. Dnes to zvládl velmi slušně na to jakou krátkou dobu s námi byl. Minimálně do léta s námi bude působit a posléze uvidíme co dále,“ pochválil si výkon nového hráče trenér Robert Pištěk.

Lukáš Michal (SFC Nové Město na Moravě): „Měli jsme velké množství rohů i dalších standardek. Dostávali jsme se do zajímavých náběhů, ale nic jsme z toho nedokázali vytěžit. Těsně před pauzou šel sám na gólmana Radek Matulka, ale nedal. Hosté dali gól ze sporné penalty v padesáté minutě. Utkání by více slušela remíza.“

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Velmi bojovné utkání. Divák si asi dnes nepřišel na své. Z obou dvou stran to byla vojna. Soupeř nás dostával pod tlak dlouhými balóny a standardními situacemi, kterých jsme se chtěli vyvarovat a kluky jsem na to upozorňoval. V prvním poločase se nám to ale vůbec nedařilo, každopádně jsme to přečkali a do druhé půle jsme vlétli daleko lépe. Velner se velmi dravě dostal po centru na zadní tyč, kde byl přistrčen soupeřem a získali jsme penaltu. Tu krásně proměnil Hykel a dostali jsme trochu se na koně. V závěru zápasu jsme zalezli a soupeř se nás opět snažil dobývat dlouhými balóny, ale stoperská dvojice a brankář si dnešní práci odvedli na sto procent. Každopádně celému týmu sluší poklona co se týče bojovnosti, protože proti Vrchovině je to pouze o té bojovnosti a my jsme to zvládli a vezeme tři body domů. Ještě žádný tým nevyšel z krize krásným fotbalem. Většinou je to právě tou bojovností a to se dnes povedlo.“