FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice 0:0

V sobotní odpoledne 27. května se Válcovny utkaly s posledním týmem tabulky Vítkovicemi. Ty už mají jistý sestup zpět do divize. Utkání ovšem nabídlo velkou škálu šancí ze strany soupeře. Michael Gergela předvedl znovu skvělý výkon v bráně a několika zákroky zachránil alespoň bezbrankovou remízu. V následujícím utkání se Lipina představí v Rosicích.
30.kolo (27.5.2023) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice
0:0

Do utkání vstoupili aktivněji hosté. Ve třinácté minutě Jakub Tamajka protancoval okolo frýdeckomísteckých hráčů až do vápna, ale jeho následná střela ve velké šanci minula domácí svatyni. O deset minut později se po chybě ve válcovenské defenzívě dostal do velké příležitosti také Rostislav Chylek, ale z pravé strany vápna rovněž minul bránu Michaela Gergely.

Ve 32. minutě už mohly Vítkovice vést o tři branky, ovšem skóre zůstalo nadále bezbrankové. Po skvělé souhře Burga, Chylka a Raaba zakončoval uvnitř šestnáctky znovu Tamajka, ale Gergela předvedl fantastický zákrok. Vůbec první vážnější šance Frýdku-Místku byla k vidění o čtyři minuty později. Timofej Barkov se ujal přímého kopu, který kroutil ke vzdálenější tyči, ale Radovan Murin se natáhl a vyrazil balón mimo tři tyče. První půle tak gól nepřinesla.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté. David Zogata se také dostal ke střele uvnitř vápna, ale rovněž pálil mimo. V 55. minutě se Jakub Blejchař dostal ke hlavičce po prodlouženém rohu, ale zakončil mimo. V 65. minutě se Tamajka ocitl už ve třetí obrovské šanci, ale opět jej vychytal fantastický Gergela. Ke konci utkání si Rubý hledal místo na hlavičku po centru Obucha, ale jeho zakončení nemělo potřebnou razanci.

V závěru zápasu se Lukáš Raab skvěle uvolnil a na hranici vápna našel volného Matyáše Richtára, ovšem jeho střelu do levé části brány znovu pokryl frýdeckomístecký gólman. Válcovny tak po slabém výkonu s posledním týmem tabulky remizovaly 0:0.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Získaný bod. Propadali jsme úplně ve všem. Byli jsme horším týmem. Individuální výkony každého hráče, kromě Gergely, byly velice špatné.“