MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek 6:2

Třetím soupeřem v zimní přípravě byli fotbalisté druholigových Vítkovic. Domácí o svém vysokém vítězství rozhodli prakticky již v prvním poločase, kdy nám vstřelili tři branky.
(25.1.2020) | areál Vista UT
MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek
6:2


Komentář

Ani ve třetím přípravném zápase Valcíři zvítězit nedokázali. Tentokráte byly nad naše síly druholigové Vítkovice, které na umělé trávě v areálu Vista zvítězily vysoko 6:2, což trenéra Michala Hubníka vůbec nepotěšilo. "Tak každý trenér je naštvaný, když jeho tým dostane šest branek. Jsem z toho samozřejmě zklamaný, ale mám také i trochu smíšené pocity," řekl po utkání trenér A týmu Michal Hubník.

Stejně jako vítkovický trenér Ondřej Smetana (ten ostravský tým převzal na začátku týdne, když naposledy působil v třetiligových Petřkovicích), tak i Michal Hubník, musel před utkáním skládat zcela novou sestavu. "Máme o víkendu dvě utkání s těžkými soupeři. I proto jsme tu zátěž chtěli nějak rovnoměrně rozložit. Co mě těší, tak že si zahrajeme opravdu proti kvalitě. Jen takové zápasy vám pak v plné nahotě ukáží, kde musíte ještě zabrat," sdělil Hubník. "V minulých dnech odešlo od nás hodně hráčů základní sestavy. V podstatě ta kvalita, která dělala na podzim zápasy. Kádr doplnili mladí kluci, ale z některých jsem popravdě dost zklamaný. Měl jsem představu, že budou na hřišti více hladoví. Pokud nemám ještě potřebnou herní kvalitu, musím být alespoň bojovný. Kluci jsou sice talentovaní, ale chyběla mi tam větší touha po výhře. Takto se o třetiligovou kabinu nebojuje. To nebylo ani tak, že by běhali na zařazenou dvojku, to bylo spíš na podřazenou jedničku. Bez nějakého sprintu a také i zodpovědnosti. Soupeř nám nemůže běžet z poloviny hřiště naprosto osamocený na naší bránu. Tam jsme hráli moc na riziko," nebral si servítky po zápase frýdecko-místecký kouč. 

"V týdnu si musíme sednout a ten kádr zredukovat na nějakých šestnáct hráčů. Stále je nás moc, chybí tím pádem na tréninku i nějaká kvalita," naznačuje nejbližší plány Hubník.

A tak si alespoň vypíchněme to pozitivní, co se v tomto přípravném duelu zrodilo. Naše branky vstřelili po změně stran Jakub Mikulenka a Mario Telnar. Svůj první start mezi muži má za sebou devatenáctiletý obránce David Forch. 

Již zítra se Valcíři vydají na Slovensko, kde je od 13 hodin čeká na umělé trávě v Seredi další přípravný zápas, tentokráte proti druholigovému maďarskému celku Dorogi FC.

Ohlasy trenérů

Ondřej Smetana (trenér Vítkovic): Zápas byl vyvrcholením prvního týdne a splnil svůj účel. Možná jsme mohli čelit i někomu těžšímu, ale v téhle fázi to bereme. Kluci k utkání přistoupili s chutí a začali plnit věci, na kterých společně pracujeme. Samozřejmě to nebylo úplně ideální, ještě se však stále seznamujeme a některé věci jsou pro kluky nové.Fotogalerie