Dorogi FC - FK Frýdek-Místek 0:1

S maďarským druholigovým týmem Dorogi FC vítězíme 1:0, když jedinou branku v zápase zařdíl po Kutáčově přihrávce útočník Lukáš Raab. Valcíři navíc poprvé v přípravě neinkasovali.
(26.1.2020) | UT ŠKF Sereď
Dorogi FC - FK Frýdek-Místek
0:1


Komentář

Zatímco pro našeho maďarského soupeře šlo o poslední zápas jejich herního soustředění na Slovensku, pro Valcíře šlo naopak o další utkání v rámci tvrdé přípravy. "O víkendu nás čekali těžcí soupeři z vyšších soutěží, za tato utkání jsme samozřejmě moc rádi, jelikož jen tak nám zůstane obrázek, jak na tom vlastně jsme," přesně v tomhle duchu mluvil před víkendovými zápasy kouč MFK Michal Hubník. Ten tak mohl hráče rozdělit do dvou hracích dnů.

Sobotní zápas proti Vítkovicím se nám herně, ani výsledkově, příliš nepovedl. I proto se kladl v duelu s maďarským Dorogi FC důraz, aby hráči přistoupili k utkání maximálně zodpovědně. "Po včerejším debaklu, kdy jsem byl na hráče hodně naštvaný, jsem musel klukům trochu promluvit do duše," začal s hodnocením nedělního střetnutí kouč Hubník. "Včera se mi vůbec nelíbil přístup, vždy přeci musíš hrát na maximum. Věřím, že se tohle u kluků po promluvě zlepšilo. Všichni si museli na hřišti plnit to, co jsme si před utkáním řekli. Pokud by tak někdo neplnil, rozloučili bychom se s ním. Tady už nejde hřešit na talent, na place musíš makat," zdůraznil trenér frýdecko-místeckých fotbalistů. 

Ať tak, nebo tak, Valcíři každopádně odehráli proti Dorogi FC zcela jiný zápas. "Musím říct, že se mi dnes líbil Mikulenka s Žákem, ale abych ostatním nekřivdil, všichni odevzdali maximum. Tentokráte to bylo takovéto sto a jedno, takhle se hraje fotbal," chválil mužstvo po zápase trenér Hubník. Valcíři svého soupeře porazili těsným rozdílem 1:0, když jedinou branku střetnutí vstřelil v 56. minutě po Kutáčově přihrávce Raab. "Možná nám mohl sudí ještě odpískat dvě penalty, ale nejsem z těch, který by se musel hádat. Hodně se mi líbila Ciupova organizace hry, byl to skutečně kolektivní výkon a konečný výsledek je tak odměnou pro všechny. I nula vzadu všechny potěšila," usmíval se Michal Hubník.

Další přípravné utkání odehrají Valcíři v domácím prostředí, a to až ve středu 5. února od 17.30 hodin, kdy do Stovek zavítá divizní celek FK Nový Jičín. "Teď máme alespoň čas si sednout s vedením klubu a probrat, koho si v týmu necháme a koho naopak pošleme na hostování. Také je tu pořád otázka, jak dopadnou kluci, co jsou na zkoušku. To by se mělo rozlousknout do konce příštího týdne," dodal Hubník

Fotogalerie

×
Dnes v 15:00 | A-tým
ČSK Uherský Brod
FK Frýdek-Místek