1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek 0:2

V krátkém sledu čekal na naše nejstarší dorostence další zápas na hřišti soupeře. Po trpké porážce od Prostějova si tentokráte svěřenci trenéra Jana Žižky dokázali poradit se Znojmem.
7.kolo (14.9.2019) | ČAFKA
1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek
0:2

Mladým Valcířům znovu vyšel úvod utkání. Tentokráte se skóre měnilo již po sedmi minutách hry, kdy byl v pokutovém území sražen Křenek a pískala se penalta. K její exekuci se postavil sám faulovaný a přesnou ranou nedal gólmanovi Polepilovi šanci – 0:1. „Oproti zápasu v Prostějově jsme tentokráte lépe kombinovali, dařilo se nám rovněž i napadat hru domácích. Od té třicáté minuty se ale hra vyrovnala a poločas se dohrál spíš v bojovnosti,“ komentoval průběh prvního dějství frýdecko-místecký trenér Jan Žižka.

Po změně stran se na druhý gól zápasu čekalo až do závěrečné minuty, ale zase nutno říct, že stál za to. Domácí fotbalisté zahrávali standardní situaci, k míči se ale dostali Valcíři a Strouhal z poloviny hřiště dokázal trefit opuštěnou bránu znojemského celku.

„Kluky za dnešní výkon chválím. Je třeba ale teď na výhru navázat a jít pořád postupně zápas od zápasu. Snažit se vrátit na vítěznou vlnu,“ přeje si kouč Žižka.

V dalším kole se už Valcíři představí v domácím prostředí, a to v sobotu 21. září od 10 hodin, kdy hostíme ve Stovkách tým z Kroměříže.

1. SC ZNOJMO FK U19 - MFK FRÝDEK-MÍSTEK U19 0:2 (0:1)
Branky:
7. Křenek, 90. Strouhal. Rozhodčí: Mikyska – Pelikán, Ďurko. ŽK: bez karet. Diváci: 50.
Znojmo
U19: Polepil – Matušinec (72. Škuta), Stix (81. Růžička), Daniel, Kohoutek, Pohanka, Tumurbaatar, Dvořáček, Kaššai, Kocanda, Vocílka. Trenér: Bohumil Smrček.
Frýdek-Místek U19:
Sýkora – Dudek, Bányácski, Forch, Koval – Strouhal – Pavela (69. Benc), Kolenič (67. Packo), J. Mikulenka (90. Šostý), Nezhoda (72. Chýlek) – Křenek (87. Psota). Trenér: Jan Žižka.

Bohumil Smrček (trenér 1. SC Znojmo): Kvalitní tým soupeře se ujal vedení již v 7. minutě utkání z penalty. Následně jsme si vytvořili řadu šancí na vyrovnání, ale poločas skončil s nezměněným skórem. Ve druhém poločase měl největší šanci Daniel, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil. V poslední minutě jsme zahrávali standardní situaci, kterou soupeř odvrátil a z protiútoku zakončil do prázdné branky. Tím stanovil konečný výsledek pro hosty 0:2. Velmi krutá prohra, ale i takový je fotbal.