FC Baník Ostrava B - FK Frýdek-Místek 3:1

V neděli dopoledne se Válcovny utkaly na Bazalech s béčkem Baníku Ostrava. Do zápasu Frýdeckomístečtí vstoupili solidně a v 18. minutě šli do vedení po proměněné penaltě Kovaříka. Těsně před přestávkou se ale o srovnání postaral Říha. Ve druhé půli už skórovali pouze domácí, konkrétně Fulnek a následně si vstřelil vlastní branku Massaniec. Lipina tak prohrála 1:3 a odjela zpět bez bodů.
9.kolo (2.10.2022) | Bazaly
FC Baník Ostrava B - FK Frýdek-Místek
3:1

Rezerva Baníku nastoupila do dnešního utkání posílená hráči z A-týmu jako například David Buchta či Petr Jaroň. Úvod zápasu žádnou větší šanci nepřinesl, ale v 15. minutě Jakub Blejchař trestuhodně přišel o míč a Daniel Smékal se dostal do zakončení, které poslal pouze nad bránu Válcoven. O minutu později přišel nákop Patrika Rubého do vápna, na který si naběhl Martin Vlachovský, jenž byl zfaulován. Pokutový kop si vzal na starost Marián Kovařík, který zakončil precizně po zemi k pravé tyči - 0:1.

zdroj: FB FC Baník Ostrava

Ve 28. minutě byli domácí velice blízko srovnání. Jan Juroška na pravé straně posunul míč Petru Jaroňovi, který jej poslal před bránu, kde se dostali ke střele David Buchta s Jakubem Drozdem, ale ani jedno zakončení neprošlo na svatyni Frýdku-Místku. Minutu před přestávkou Baník získal rohový kop, který signálem zahrál Petr Jaroň na nabíhajícího Jana Jurošku, jenž posunul balón na hranici malého vápna Zdeňku Říhovi a ten zakončil o pravou tyč za záda Michaela Gergely - 1:1.

Na začátku druhé půle se Smékal dostal k míči uvnitř vápna, který ještě posunul na Charlese Chukwudiho, ale ten v dobré pozici přestřelil. Přesně po hodině utkání měli domácí k dispozici rohový kop. Ten byl přetažený na zadní tyč, kde se ocitl nehlídaný Jakub Drozd, ale balón vyskočil těsně před ním a nemohl tak zakončovat do otevřené svatyně. Ostravští mladíci pokračovali v nátlaku, zatímco obrana Válcoven měla plno práce a držela nerozhodný stav.

V 67. minutě na sebe Drozd navázal hráče a posunul balón doprava Petru Jaroňovi, který jej poslal do vápna, kde míč tečoval Jakuba Massaniece a následně se odrazil od Jana Fulneka za brankovou čáru - 2:1. O devět minut později se Dominik Holaň trestuhodně lehce dostal středem hrací plochy a poslal přihrávku na levou stranu vápna Smékalovi, který chtěl dávat míč před bránu, ale ten opět tečoval Jakub Massaniec a tentokrát už bohužel do vlastní branky - 3:1.

Lipina dnes nepředvedla příliš dobrý výkon a rezerva Baníku Ostrava tak zaslouženě zvítězila poměrem 3:1 a připisuje si čtvrté vítězství v řadě, čímž se posouvá na 3. místo se ziskem 21 bodů. Válcovnám se venku v podzimní části příliš nedaří, neboť si připsaly čtvrtou porážku za sebou na hřišti soupeře. Frýdek-Místek sestupuje na 10. pozici se ziskem 13 bodů.

Milan Chalupa (FC Baník Ostrava B): „Na body jsme se dnes nadřeli. Zápas jsme si však těžký udělali především sami. Měli jsme dost šancí na to, abychom zápas rozhodli dříve. Soupeř se dostal po vlastně jediné vážnější situaci a odpískané penaltě do vedení, pak se zakopal na vlastní polovině a bránil. My jsme se dostávali do zajímavých šancí především z křídelních prostorů, ale naše produktivita byla bídná. Nakonec se nám ještě do poločasu podařilo srovnat skóre a v druhé půli jsme obrat dokonali. Vítězství je naprosto zasloužené."

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Stála před námi těžká zkouška B-týmu Baníku Ostrava doplněný o hráče z áčka. Ve výsledku musím říct, že tento soupeř byl dnes jednoznačně nad naše síly. Měli jsme velice slibnou dvacetiminutovku, ve které se nám podařilo skórovat po proměněné penaltě Kovaříkem. Soupeř byl aktivní především po naší levé straně, kde chodilo velké množství centrů do naší šestnáctky, které jsme ovšem byli schopni uhrát. Bohužel minutu před poločasem přišel rychle rozehraný roh a bylo srovnáno. Tohle beru jako zlomový okamžik celého utkání. Druhou půli jsme opět rozjeli velmi slušně, ale postupem času se znovu projevila kvalita soupeře. Ten nakonec rozhodl po dvou akcích po straně hřiště. Odjíždíme tak bez bodů."