1. SK Prostějov - FK Frýdek-Místek 3:2

Utkání vloženého 2. kola MSDL se nejstaršímu dorostu Frýdku-Místku moc nepovedl. V Prostějově sice Valcíři brzy vedli, pak ale třikrát inkasovali. Kontaktní gól Mikulenky už přišel pozdě.
2.kolo (11.9.2019) | Olympijská ul.
1. SK Prostějov - FK Frýdek-Místek
3:2


Komentář

Ze zápasu uběhlo pouhých šest minut, když Mikulenka krásně uvolnil rozeběhnutého Koleniče, který si převzal míč a přesnou střelou nedal domácímu gólmanovi Pekovi šanci – 0:1. „Ten gól nám spíš uškodil. Od té chvíle jsme přestali úplně hrát,“ mrzelo hostujícího trenéra Jana Žižku.

Uběhlo dalších deset minut a bylo srovnáno, když se dokázal poprvé v zápase prosadit Kosek. „Celý první poločas byl takový bojovný, ale nám vůbec nehrál střed hřiště. V poločase jsme si museli s kluky něco říct. Pořád jsem je nabádal k trpělivosti, že se tady dá zápas vyhrát,“ řekl Žižka.

Bohužel v rozmezí 58. a 60. minuty Valcíři dvakrát inkasovali. „Oba góly přišly po našich chybách. Ten první po autovém vhazování, u druhého jsme opět pustili jejich hráč k zakončení středem hřiště,“ zlobil se hostující kouč.

V 83. minutě utekl domácí obraně Křenek a Lužnému nezbylo nic jiného než jej zastavit za cenu faulu. Pískala se penalta, navíc domácímu hráči byla udělena druhá žlutá karta a následně tedy červená. Pokutový kop Mikulenka proměnil, na vyrovnání už ale mladým Valcířům času nezbylo. „Musíme si přiznat, že několik našich hráčů tady nepodalo ideální výkon. Mrzí mě to hlavně u těch, na kterých by naše hra měla stát. Ti zcela propadli, takže s jejich výkony nemůžeme být spokojeni. Teď nás čeká v sobotu zápas ve Znojmě. Z porážky se musíme rychle otřepat a pokusit se získat body na jihu Moravy,“ dodal Žižka.

1. SK PROSTĚJOV U19 - MFK FRÝDEK-MÍSTEK U19 3:2 (1:1)
Branky:
16. a 60. Kosek, 58. Klimeš - 6. Kolenič, 84. J. Mikulenka z pk. Rozhodčí: Vojáček - Hubený, Grečmal. ŽK: Lužný, Spáčil - Pavela. ČK: 83. Lužný (P). Diváci: 50.
Prostějov U19
: Peka - Naswetter, Lužný, Spáčil, Krása (76. Šup), Klimeš (66. Ježek), Ircing (89. Deák), Dittmer, Chudý, Kosek (84. Jurtík), Šubrt. Trenér: Roman Popelka.
Frýdek-Místek U19:
J. Málek - Dudek, Bányácski, Forch, Pavela (74. Šostý) - Packo (57. Benc), Strouhal - Nezhoda (66. Psota), J. Mikulenka, Křenek - Kolenič (46. Chýlek). Trenér: Jan Žižka.

Fotogalerie