FK Frýdek-Místek - ČSK Uherský Brod 2:3

F r ý d e k-M í s t e k - Souboj druhého týmu se třetím sliboval velmi atraktivní duel. Nakonec z toho bylo klání plné emocí. Hosté se dostali v úvodu utkání do vedení díky proměněné penaltě a ve zbytku zápasu v podstatě pouze bránili. Ve druhém dějství se dostali pod velký tlak Valcířů. Nicméně, nejenže z počátku Uherský Brod neinkasoval, dokázal ještě zvýšit na 3:0. Ani to však Lipinu nezlomilo a dokázala snížit na rozdíl jednoho gólu. Závěrečný tlak však utnul přesně ve devadesáté minutě sudí konečným hvizdem.
6.kolo (8.9.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - ČSK Uherský Brod
2:3

Trenér Žižka se již musel v utkání obejít bez Nicolase Šumského, který odešel na hostování do Jihlavy. V kádru už pochopitelně nebyl ani Bohdan Velička, který hostuje v Frýdlantu nad Ostravicí. Do základní sestavy se naopak poprvé dostali obránce Michal Střižík a záložník Martin Kutáč. Už v první minutě mohlo být veselo. Strnad si zaběhl za obranu, jeho pokus však vyrazil nohou brankář Dostál. Skóre se však bohužel měnilo na druhé straně. Ztrátu míče ve středu pole využil Uherský Brod k rychlému protiútoku. Ten ještě Mrozek dokázal zlikvidovat, následně ale fauloval ve vápně Střížik. Nařízený pokutový kop využil ve 13. minutě nekompromisně Martin Malenovský„Penalta byla, neměl jsem chodit do skluzu. Bylo to zbytečné, hráče jsem trefil,uvedl po utkání k inkriminované situaci obránce Valcířů.

Hosté se potom zatáhli do obrany a čekali, co Valcíři vymyslí. V ofenzivě jsme se však trápili, párkrát jsme to zkusili centry z pravé strany, nicméně ani jeden se neuchytil. Jako nejvýraznější momenty tak můžeme označit Švrčkovu střelu ze 31. minuty a hlavičku Varadiho ze 41. minuty po rohovém kopu, která mířila vedle vzdálenější tyče. Do kabin tak šli spokojeněji hráči Uherského Brodu.

Ve 47. minutě vystrašil tribuny i brankáře Mrozka Hradil, který překvapil střelou z přímého kopu na vzdálenější tyč. Naštěstí však minul. Poté už dění na hřišti ovládli Valcíři. V určitých fázích jsme dostávali soupeře pod drtivý tlak. Nedařilo se nám však míč dostat do sítě. V 58. minutě našel Kutáč ve vápně Gomolu, ten ale v dobré pozici přestřelil. O chvíli později se podruhé v utkání tváří v tvář brankáři objevil Strnad, ani tentokrát však nebyl úspěšný.

Třaskavá byla i 61. minuta. Nejprve vychytal Dostál Literáka, pak i hlavičku Varadiho z rohového kopu. Neproměněné šanci nás vzápětí hodně mrzely. Ve snaze dosáhnout kýženého vyrovnání jsme hnali vše do ofenzivy a hostům se tak nacházela volnější okénka v obraně. Po jednom z nich skóroval z rohového kopu Richard David, který byl u levé tyče úplně sám. Nic jsme sice nevzdávali, ovšem v 69. minutě zužitkoval samostatný únik na bránu Filip Hrubeš a to už bylo hodně zlé.

Vrátit do hry nás mohl Adam Varadi, avšak ve velké šanci bránu těsně minul, což v podstatě charakterizovalo celé utkání. Lipina měla opravdu velké množství šancí, ale brzdila ji efektivita. Přesto přišlo ještě vzepětí frýdecko-místeckých barev a závěr zápasu nabídl velké thriller. Nejprve v 84. minutě skóroval střídající Radek Smékal, v 88. minutě pak zadělal na drama Adam Varadi. Tedy drama to mohlo být, hlavní sudí však nenastavil ani minut. Zajímavostí je také šest žlutých karet na straně domácích oproti žádné na straně hostů. I přes prohru za výkon hráčům poděkoval nejen trenér Žižka, ale přímo po utkání i předseda MFK Frýdek-Místek z.s. Radim Mamula. Další utkání nás čeká v pátek na půdě Valašského Meziříčí.

Jan Žižka (Frýdek-Místek): Fotbal se hraje na góly. My dali dva, soupeř tři. Myslím ale, že jsme lidem ukázali, že fotbal hrát umíme. To, že jsme neproměnili šance to se stává. Kdybychom dali gól dříve, tak jsme utkání ještě klidně otočili. Musím klukům za výkon i přes prohru poděkovat. K rozhodčím se nechci moc vyjadřovat, nechci být alibista. Soupeř měl dostat od nás pět, šest branek a bylo by po zápasu.

Martin Onda (Uherský Brod): Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. Do Frýdku jsme se těšili. Na krásný stadion, hřiště i fotbalové prostředí. Soupeře jsme viděli, takže jsme věřili, že se proti němu dá bodovat, což se potvrdilo. Frýdek je fotbalové město s bohatou historií i krásným stadionem. Bohužel se o klub starají lidé, kteří hledají chyby všude jinde jenom ne u sebe.