FK Viktoria Žižkov - FK Frýdek-Místek 1:2

Hned tři změny v základní sestavě udělal trenér Martin Pulpit oproti poslednímu utkání Valcířů v Třinci. Na kraji obrany nahradil zraněného Biolka Michal Švrček, v záloze se pak poprvé od začátku objevil mladý Hruška a místo mládežnického reprezentanta Chvěji (toho nechal trenér Pulpit doma), dostal příležitost Dramé.
21.kolo (8.4.2018) | Seifertova
FK Viktoria Žižkov - FK Frýdek-Místek
1:2

Úvod zápasu našim hochům vůbec nevyšel. V 8. minutě zahrával domácí kapitán Podrazký rohový kop, který jsme sice odvrátili, ale míč se dostal k volnému Štípkovi, který přízemní ranou trefil přesně k levé tyči Bučkovy branky - 1:0. Obrovské šance na vyrovnání přišly po půlhodině hry. To se nejprve mohl prosadit Tandir, jenže jeho ránu zblokoval rychle vracející se obránce Dressler. O minutu později chyboval špatným výběhem od své branky žižkovský brankář Hrubeš, jenže Šumský bohužel nedokázal pravačkou umístit míč do opuštěné žižkovské branky. Když pak v závěru první poloviny zápasu neuspěli Šumský s Krčulou, prohráli jsme poločas těsně 1:0.

Rozhodnuto mohlo být v 65. minutě, kdy pelášil na naší branku zcela osamocený Kuchta. Ten naštěstí vzdálenější kout Bučkovy branky netrefil, když míč olízl levou tyč. V téže minutě trenér Pulpit posílil naší ofenzívu, když poslal do hry Adama Varadiho a ten se mu odvděčil po pár vteřinách. Gólman Buček poslal dlouhým výkopem míč na polovinu hostí, tam se jej zmocnil Varadi a ranou na zadní tyč propálil Hrubeše – 1:1.

V 74. minutě nám domácí nabídli početní výhodu, když Musa udeřil loktem Mravce a rozhodčí Matějček s udělením červené karty vůbec neváhal. Pokud nám hra proti oslabenému soupeři v Třinci nešla, pod žižkovským vysílačem jsme ji dokonale využili. V 77. minutě vybojoval Varadi rohový kop, ten zahrál Slaninka na bližší tyč a ve střelecké formě hrající Ismar Tandir obrátil skóre zápasu – 1:2.

Když jsme pak přečkali Pavlatovu hlavičku a následně i čtyři minuty, které hlavní sudí nastavil, vezeme si z Prahy hodně cenné tři body, které nás katapultovaly rázem na 14. místo FNL.

"V první půli jsme předvedli, řekl bych nejlepší výkon z těch jarních zápasů. Kdybychom šli do vedení 3:1, tak by se nemohl nikdo divit. Vždyť v závěru poločasu jsme si vypracovali čtyři gólové šance, bohužel jsme je ale neproměnili. Ve druhé půli jsme pak riskli hru na dva útočníky, kdy Tandira doplnil vpředu Adam Varadi a vyšlo nám to. Jak řekl po utkání i domácí trenér Bohuš Pilný, naše vítězství bylo zasloužené," řekl po utkání trenér Martin Pulpit, který po skončení tiskové konference pelášil za zraněným Mravcem do nemocnice.

FK Viktoria Žižkov - MFK Frýdek-Místek 1:2 (1:0)
Branky: 8. Štípek – 66. Varadi, 76. Tandir. Rozhodčí: Matějček – Hock, Vitner. ŽK: Urbanec - Dramé, Mozol, Varadi, Slaninka. ČK: 74. Musa (Ž). Diváci: 1052.
Žižkov: Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský (62. Musa) – Podrazký, Pavlata, Batioja (54. Čermák) – Štípek (77. Trávníček), Kuchta, Urbanec. Trenér: Bohuslav Pilný.
Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Gáč, Mravec (75. Literák), Slaninka – Hruška (46. Mozol), Willwéber (65. Varadi), Dramé, Krčula – Šumský - Tandir. Trenér: Martin Pulpit.

Bohuslav Pilný (trenér Žižkova): Utkání jsme solidně začali, dali na 1:0, ale od té doby jsme hráli komplikovaně a měli problémy se soupeřovo agresivitou. O poločase jsme si řekli, že pokud chceme uspět, takhle hrát nemůžeme. Chleba se lámal, když Kuchta nevyužil šanci na 2:0, soupeř hned srovnal a pak laciným gólem šel do vedení. V závěru hrál jako o život a my jsme nedokázali získat alespoň bod.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Bylo to těžké utkání. Viktorku jsem si pečlivě nastudoval, věděli jsme, že hraje na jaře, včetně zápasu v Příbrami, velmi dobře. My jsme už v poločase mohli vést 3:1, to jsem se na Šumského hodně v kabině zlobil. Pak jsme přeskupili řady a to se vyplatilo. Zisk tří bodů z Žižkova je pro nás hodně cenný, ale bude ještě cennější, pokud v dalším kole doma porazíme České Budějovice.