1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek 2:1

Na jih Moravy se odjíždělo s nadějí, domů se naopak vracelo s hodně trpkou náladou. Poločasové nadějné vedení jsme totiž promrhali ihned v úvodní čtvrthodině druhého poločasu.
7.kolo (12.9.2019) | MěS v Horním parku
1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek
2:1

Taková předzvěst nezdaru se začala naplňovat ještě před samotným zahájením zápasu. Do Znojma neodcestoval záložník Petr Hurta, který za své vyloučení z domácího duelu se Slováckem B vyfasoval třízápasový trest. K tomu všemu ještě záložníci Šohaj s Visićem dostali horečky (druhý jmenovaný nakonec na jih Moravy odcestoval a dokonce se sebezapřením do utkání na poslední čtvrthodinu nastoupil, pozn. red.).

Další pohroma přišla pro náš tým ve 27. minutě, kdy musel předčasně opustit hřiště pro zranění kolene náš nejlepší podzimní střelec Jakub Teplý. „Já jen doufám, že to u Kuby nebude nic vážného,“ přál si po utkání trenér Martin Pulpit. I on připustil, že s jeho odchodem útočná síla Valcířů ve Znojmě ochabla. „Tak samozřejmě, že nám Jakub na hřišti chyběl, my jej totiž momentálně nedokážeme na hřišti žádným hráčem nahradit,“ připustil kouč Valcířů.

Po půlhodině hry se domácí hráči dopustili faulu na Hykela. Frýdečtí zahrávali standardku, Literák poslal míč zpátky do vápna soupeře a Bialek z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Koukala – 0:1. V té chvíli by si nejspíš žádný fanoušek Lipiny ani nepomyslel, že budeme nakonec ze Znojma odjíždět s prázdnou.

Domácí jedenáctka nastoupila do druhého poločasu jako vyměněná. A za svou aktivitu byla po právu i odměněna. Znojmu stačily dva míče za naší obranu, kdy nejprve St. Hillaire srovnal skóre a vzápětí v podobné situaci skóroval po Avdićově vysunutí i De Carvalho. „V kabině jsem na oba hráče upozorňoval, říkal jsem, že domácí na těchto situacích mají postavenou svou hru,“ čertil se po utkání trenér Pulpit.

Šancí na srovnání nepříznivého stavu si Valcíři moc nevypracovali. Snad jedna akce zaváněla gólem, ale Varadi ani Šumský na centrovaný míč z pravé strany bohužel nedosáhli. „V závěru jsme tam zkusili poslat Visiće. Měl pár slibných věcí, ale šlo poznat, že mu ta horečka vzala sílu. Pro mě je tento zápas obrovským zklamáním. A to myslím naprosto u všech hráčů na hřišti. Někteří zkrátka ukázali, že ani nemají snahu propotit za Frýdek-Místek svůj dres,“ uzavřel hodnocení nepodařeného zápasu trenér Frýdku-Místku.

1. SC ZNOJMO - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 2:1 (0:1)
Branky:
51. St. Hillaire, 66. De Carvalho – 31. Bialek. Rozhodčí: Černý – Mayer, Petr. ŽK: Avdić, Cheredea, Moravec – Literák, Kebísek, Skwarczek. ČK: 91. Cheredea – 94. Hýbl. Diváci: 398.
Znojmo
: Koukal – Yanata, Cheredea, Avdić, Moravec (93. Pacula), Kolařík, St. Hillaire, Malár, Garčic, Demjan (91. Krula), De Carvalho (82. Martinek). Trenér: Milan Volf.
Frýdek-Místek:
Bárta – Kebísek, Literák, Bialek, Hýbl – Ožvolda, Skwarczek – Hykel (75. Visić), Šumský, Teplý (27. Kutáč) – Varadi. Trenér: Martin Pulpit.

Milan Volf (trenér Znojma): Prohrávali jsme nezaslouženě. Hosté byli sice fotbalovější, ale spíš hráli jakoby na krásu, neměli žádné šance. Dali gól v podstatě z ničeho, kdežto my jsme tam měli dvě nebo tři nebezpečné standardky a další brejky, které jsme nedotáhli do konce. Byl jsem naštvaný, že byl takový poločasový výsledek. Řekli jsme si to v kabině, že se to pokusíme zvrátit a budeme hrát stále svou hru a podařilo se nám to obrátit. Celé mužstvo zaslouží uznání.