V neděli na Bazaly!

Sezóna se nám pomalu přesouvá do druhé poloviny podzimní části. V 9. kole Moravskoslezské fotbalové ligy odcestuje Frýdek-Místek na nedaleké a velmi známé Bazaly. Tento stadion samozřejmě prošel rekonstrukcí a nyní slouží jako tréninkové centrum. Své domácí zápasy na něm ovšem hraje rezerva Baníku Ostrava, proti které se v neděli 2. října od 10:15 utká právě naše Lipina.

V neděli se fanoušci mohou těšit na regionální derby, které se odehraje na Bazalech. Frýdeckomístečtí hráči se totiž utkají s rezervou Baníku Ostrava. Oba týmy se velmi dobře znají, neboť jsou vzájemně propojeny. V sestavě Lipiny se nachází řada hráčů, která prošla akademií Baníku Ostrava (Michael Gergela, Jakub Blejchař, Michal Velner, Jan Nevřela, Marek Kostka, Jan Martiník, Dominik Konečný). Naopak v kádru béčka Baníku můžeme najít bývalé hráče Válcoven, kteří působili v mládeži nebo seniorském týmu (Martin Hrubý, Jan Fulnek, Timofej Barkov).

Naposled se spolu tyto celky utkaly v březnu na Stovkách. Vše podstatné se tehdy odehrálo v první půli, neboť se už po dvou minutách prosadil Lukáš Raab. V 17. minutě sice odpověděl nynější hráč A-týmu Petr Jaroň, ale ve 29. minutě se postaral o vítěznou branku Lipiny Marek Bielan. Frýdek-Místek porazil Baník Ostrava B poměrem 2:1. Aktuálně se ovšem ostravský celek pyšní lepší formou, neboť se nachází na 3. místě s 18 body a skóre 25:12.

zdroj: www.fcb.cz

V posledním zápase zavítal Baník do Hranic, ve kterých bohužel naše mužstvo se šerpou na hrudi prohrálo. Baníku se ale opět povedl vstup do utkání a nakonec o jedinou branku celého utkání se v 17. minutě postaral Daniel Smékal. Svěřenci Milana Chalupy tak zvítězili již potřetí v řadě. „Dnes jsme předvedli třicet minut výborný výkon a šedesát minut bylo slušných. Vytvořili jsme si velké množství velkých gólových příležitostí, se kterými jsme však naložili ledabyle. Tím jsme si zápas zbytečně zdramatizovali, ale i ten tlak, kdy hájíte jednogólový náskok je svým způsobem pro kluky rozvíjející. Soupeř měl po standardce, o jejichž kvalitách jsme věděli jednu šanci, ve které nás podržel Hrubas. Vítězství, které bylo zasloužené si vážíme, z Hranic se body nebudou vozit snadno,” okomentoval utkání hlavní trenér béčka Baníku.

Lipina, která se posunula na sedmou příčku, se naposled představila doma proti trápícímu se Blansku. Také toto utkání nabídlo pouze jeden jediný gól, o který se postaral ve 28. minutě Michal Velner. Robert Pištěk se po utkání vyjádřil takto: „Tři body jsme nutně potřebovali. Nemůžu říct, že náš výkon byl dnes výborný, protože diváci i hráči vědí, že tomu tak nebylo. Jsem ovšem rád, že jsme hráli vzadu s nulou. Pokud tedy shrnu dnešní zápas, cíl byl splněn." Kompletní report utkání zde.

Nedělní zápas může nabídnout opravdu velmi zajímavý děj. Myslím, že to bude zajímavá podívaná. Je tam řada našich bývalých hráčů. Z jejich strany to bude určitě na krev, musíme se tomu přizpůsobit. Ale doma chceme vyhrát," řekl Milan Chalupa. K nadcházejícímu utkání se vyjádřil rovněž náš hlavní trenér Robert Pištěk: Zajíždíme na Bazaly, kde nás čeká tým s druhým nejlepším útokem v soutěži. Máme před sebou složitý úkol, na který jsme se ale připravili dobře. Čekám náročný boj od první do poslední minuty."