Žižka: Utkání jsme zvládli

F r ý d e k-M í s t e k - Valcíři prolomili nepříznivou sérii a po třech utkáních opět naplno bodovali. V posledním domácím utkání roku porazili Hlučín 2:0. Trenér Jan Žižka byl tak pochopitelně spokojený.

Trenére, úleva po třech zápasech bez výhry?
Neřekl bych úleva, ale jsme určitě šťastní. Utkání jsme zvládli, myslím, že i herně a bojovně. Soupeř měl v určitých pasážích dobré momenty. Myslím, že jsme ale vyhráli zaslouženě.

V první půli jste ale musel trnout, soupeř si místy vypracoval nepříjemný tlak...
Na můj vkus zahrával soupeř hodně standardek. Myslím, že jsme si s nimi poradili dobře. Dobře jsme je bránili. Zmiňoval jsem to i v některých předešlých zápasech, dali jsme dvě branky, soupeř ani jednu, zaslouženě jsme zvítězili. Musím, klukům za výkon poděkovat.

Byla zlomovým momentem proměněná penalta v závěru první půle?
Asi, ano. Penalta byla jasná, kluci z Hlučína se ani nedivili, bylo to jasné držení.

Soupeř byl zvláště v první půli nebezpečný, i přesto jsme mohli rozhodnout o výhře daleko dříve, některé velké šance ale zůstaly neproměněny...
V každém utkání se najdou chyby, ale utkání se mi z mého pohledu líbilo. Kluci makali, bojovali, šli jsme za výhrou.

Radost z výhry určitě i kvůli fanouškům, vzhledem k tomu, že šlo o poslední domácí zápas roku?
Určitě, byl to poslední domácí zápas, vyhrálo se, takže super. Dali jsem si pro poslední dvě utkání po třech prohrách v řadě takový cíl, že chceme získat čtyři body. Ze 70 procent už jsme ten cíl splnili.

Nepřehodnotíte to nyní, místo čtyř bodů šest?
Pojedeme do Benešova pro bod, když budou tři, budeme rádi. (s úsměvem)

REPORT: MFK F-M - HLUČÍN 2:0