Dendis: Soupeř nás do ničeho nepustil

D o l n í B e n e š o v - Tečka za podzimem se Frýdku-Místku nepovedla. V Dolním Benešově jsme bohužel potvrdili špatnou bilanci z venkovních hřišť a prohráli 0:2. Zápas jsme hodnotili se záložníkem Davidem Dendisem, který se krátce ohlédl i za podzimem Valcířů.

Davide, ptal jsem se i Dana Bialka po domácí výhře nad Hlučínem. Doma Frýdek-Místek špička tabulky, venku skoro na dně. Vím, že je to těžká otázka, ale kde je problém?
Snažíme se hrát stejně doma i venku. Vůbec nevím, venku nám to tam vůbec nepadá. Když už si vytvoříme nějaké šance, tak to prostě neproměníme.

Dan zmiňoval, že je to tím, že se nám venku nedaří vstřelit první gól?
Možná, je to pravda. Ono by to ale chtělo gól venku vůbec vstřelit.

Přitom začátek v Dolním Benešově se nám vcelku povedl...
Snažili jsme se hrát aktivně, kombinačně, bohužel jsme udělali dvě chyby a dvakrát inkasovali. Soupeř utkání dohrál zkušeně. Nepustil nás prakticky do ničeho, museli jsme nakopávat balóny. Ve druhé půli už to byla jen kopaná nahoru dolů, nebyla tam žádná mezihra.

Čím to, že přišlo po prvním gól tak rychle druhé inkasování?
Špatně jsme viděli. Fitus (Petr Literák pozn. red.) šel u lajny do souboje o míč, který bohužel propadl, bylo to proti slunci, špatně viděl...

Měli jste tedy s ostrým sluncem v první půli velké problémy?
Já moc ne, ale kluci říkali, že když chodili do soubojů, do hlaviček, tak to bylo hodně nepříjemné. Ale nechceme se na to vymlouvat, udělali jsme dvě chyby a prohráli 0:2.

Tým, který prohrává, vrhne většinou do druhé půle všechny síly na vyrovnání, ale v druhé části se nám dařilo ještě méně...
Měli jsme dva přímáky Strnyho (Patrik Strnad pozn. red.), který má super střelu, nejlepší z týmů, bohužel ani jednou mu to nesedlo. Mohly z toho být dva góly.

U těchto situacích většinou stojíš s Patrikem ty. Nebavili jste se spolu, že bys jej třeba zahrával ty?
Přímáky ze šestnáctky moc neumím, není to úplně moje parketa. Patrikovi naopak jdou, bohužel mu to nevyšlo.

Podzim je za námi, jak jej hodnotíš?
Zápas doma proti Uherskému Brodu jsme mohli získat tři body, přehrávali jsme soupeře celý zápas. Pak byla utkání, která se nám vůbec nepovedla, výprask v Petřkovicích. Myslím, že nás to trochu srazilo. Dvaadvacet bodů sice není špatných, ale mohli jich být určitě víc.

A tvůj osobní pocit ze svých výkonů na podzim? Byl to pro tebe první půlrok v mužské soutěži....
Myslím, že to nebylo úplně špatné. Samozřejmě to mohlo být ještě lepší. Jsem rád za tu zkušenost, ještě nevím, jestli budu ve Frýdku pokračovat, jelikož mi končí hostování. Určitě bych ale rád zůstal.


REPORT: DOLNÍ BENEŠOV - MFK F-M 2:0
ŽIŽKA: DOMA TO JDE, ALE PŘIJEDEM VEN...

×
Dnes v 15:00 | A-tým
ČSK Uherský Brod
FK Frýdek-Místek