U19 / Procházka: Je fajn, že neběháme jako blázni

F r ý d e k-M í s t e k - Už druhé přípravné utkání v tomto roce si mohli po sobotě odškrtnout starší dorostenci. Proti Slovácku, i přes nepříznivý konečný výsledek 0:2, odehráli kvalitní zápas. Utkání, ale také dosavadní průběh přípravy, jsme hodnotili s obráncem Vojtou Procházkou.

Vojto, jak bys zhodnotil přípravný duel se Slováckem?
V první půli se nám moc nedařilo, soupeř byl hodně důrazný. Měli jsme potíže s vysokým napadáním soupeře, nedařilo se nám vyjet kombinací, a když Sepp (Daniel Majer pozn. red.)  míč odkopl, tak jsme jej nezachytili. Špatně se také chytaly průnikové přihrávky, navíc jsme dostali takový poměrně blbý gól z dorážky. Druhá půle už byla lepší, měli jsme i nějaké šance, které jsme však bohužel neproměnili.

Zmínil si šance. Těch jsme si vypracovali poměrně dost, bylo tam i plno dobře rozjetých akcí, které nakonec nevyšly. Bylo právě zakončení naším největším problémem v utkání?
Asi to tak bylo. V zakončení jsme se poměrně trápili, měli jsme však i smůlu, třeba tyčka Ondry Chýlka z první půle.

Když srovnáš tento zápas s duely se Staříčem, byl to velký rozdíl?
Je to něco jiného. Slovácko hraje stejnou ligu jako my a kvalita je znát. Staříč hraje Okresní přebor, nejde to moc srovnávat. Proti Staříči jsme měli na všechno daleko více času, u Slovácka naopak.

Teploty padají v těchto dnech někdy i výrazně pod nulu. Jak se hrálo v mrazivých podmínkách?
Vždy jsme na to velmi dobře připraveni, není to pro nás něco nového. Přišlo mi navíc, že to bylo ještě celkem v pohodě. Je fajn, že nebylo zmrzlé hřiště, což nás proti Staříči poměrně trápilo, hodně to tenkrát klouzalo.

Máš za sebou čtrnáctí dní dřiny, jak zatím hodnotíš zimní přípravu?
Líbí se mi, že neběháme jako nějací blázni, jako to bývalo kdysi. (s úsměvem) Kondici nabíráme pomoci intervalových her, nebo přihrávkových cvičení. V únoru máme naplánované soustředění na Hutisku, na to se hodně těšíme. Je to makačka jako vždycky. (s úsměvem)

Ptal jsem se v předchozím rozhovoru i Ondry Chýlka, máš rád zimní přípravy nebo tohle období moc nemusíš?
Je to poměrně těžké období (s úsměvem) Ale snažím se to zvládat, dělám co můžu. (s úsměvem)


REPORT U19: MFK F-M - SLOVÁCKO U18 0:2