U19 / Vojvodík: Věřili jsme, že vyrovnáme

P r o s t ě j o v - Starší dorost zakončil podzim úterní dohrávkou v Prostějově, která mu nakonec přinesla bod za remízu 1:1. Trenér Roman Vojvodík samozřejmě těšilo vyrovnání čtyři minuty před koncem, ovšem vzhledem k tomu, že cíl byla výhra, spokojený s výsledkem nebyl.

Spokojenost s bodem vzhledem k vývoji utkání?
Pořád jsme věřili, že s hrou, kterou jsme předvedli, dokážeme vstřelit nějaký gól. Co mě mrzí, že jsme zaspali úvod druhé půle. Za dvacet vteřin dostat gól, nevím, na co kluci mysleli. Bylo to škoda, protože domácí si nevytvořili žádnou šancí tím, že by nás vykombinovali. Soupeři jsme to darovali. Pak jsme stupňovali tlak, nepřipouštěli jsme si, že bychom neměli alespoň vyrovnat. Škoda, že nebylo více času výsledek otočit. Jeli jsme pro tři body, máme bod, spokojenost určitě není.

Je tedy remíza, řekněme v uvozovkách zklamáním po vysoké výhře 5:0 nad Hlučínem?
Byl to utkání na těžkém terénu, takové blátíčko. Moc to fotbalu nepřidalo. Někdy taková utkání jsou, na začátku utkání jsme nedali gól do prázdné brány, což nás samozřejmě mrzelo až do konce zápasu. Utkání mohlo vypadat úplně jinak, domácí by museli hrát jiným stylem. Ale bohužel, když nedáme do prázdné, tak se může stát, že se trápíte do konce zápasu.

Máme za sebou podzim, panuje spokojenost po první části sezóny?
Už v úvodu přípravy jsem zmiňoval, že chceme kluky naučit zase mít fotbal rád. Trochu k tomu přistupovat jinak, než doposud přistupovali. Jsme stále na začátku nějaké cesty, máme za sebou půl roku práce. Věřím, že se to na jaře projeví. Ti, co pochopili, jak chceme hrát a jakým stylem, co musí fotbalu obětovat, tak tu zůstanou. Ti, co to berou jen jakou nějaký "kroužek", s těmi se budeme asi muset rozloučit.