Archiv článkůPosledních 30 článků

19.1.Třinec proměnil, na co sáhl. Zápas ale splnil svůj účel-red-Ve druhém přípravném utkání utrpěla Lipina vysokou porážku na hřišti Třince, kterému podlehla 4:0. Domácí proměnili všechny příležitosti, takže je konečný výsledek pro náš celek až příliš krutý.
15.1.Lipina na úvod přípravy hrála smírně s rezervou Zlína-red-Valcíři v sobotu 15. ledna odehráli první z osmi přípravných utkání, které postupně sehrají během zimy. Na umělé trávě ve Stovkách se rozešli smírně 1:1 s rezervou Zlína.
14.1.JOZEF MARCHEVSKÝ SLAVÍ JUBILEUMredakceFrýdek-Místek
13.1.Lipina je v plné přípravě na jaro. V sobotu sehraje první přípravný zápas-red-Minulý týden, ve středu 5. ledna, začala zimní příprava valcířů na jarní část MSFL. Na začátku přípravy se objevili všichni hráči včetně nově příchozích. V zimě prověří připravenost Lipiny hned osm soupeřů, z toho i dva druholigové celky, a sice FK Fotbal Třinec a SFC Opava.
9.1.ZIMNÍ PŘÍPRAVA MLÁDEŽ redakceFrýdek-Místek
8.1.ZIMNÍ PŘÍPRAVA A TÝMU ZAHÁJENAredakceFrýdek-Místek
30.12.Ve Stovkách nezapomínají na historii, kdy ve městě působil také Slezan -red-Vzájemná rivalita, mnoho skvělých hráčů, kteří o sobě dali vědět i v jiných klubech. To všechno platí o klubu TJ Slezan, na který ve Stovkách nikdy nezapomněli. Jeho existenci připomínají především silvestrovská derby obou frýdecko-místeckých rivalů. Tedy Válcoven plechu a TJ Slezan (letošní se neuskuteční kvůli nepříznivé epidemiologické situaci – poznámka redakce).
29.12.Hráče čeká náročná zimní příprava. Na jaře chce Lipina hrát útočný, nátlakový fotbal-red-První lednový týden začne fotbalistům Lipiny nejméně oblíbené období, a sice zimní příprava. V té je čeká spousta práce. Asistent trenéra Marek Smrčka chce hráče po kondiční stránce připravit tak, aby byli schopní na jaře hrát aktivní a náročný fotbal, kterým budou nepříjemní pro soupeře.
19.12.Vedení klubu přeje hezké Vánoce a v roce 2022 hodně zdraví, síly a pozitivní energii-red-Vedení klubu, trenéři i hráči přejí všem příznivcům Lipiny všechno dobré v roce 2022. Zároveň věří, že v příštím roce Lipina již bez zásadních omezení oslaví výročí 100 let frýdeckomístecké kopané.
25.11.Klukům patří dík, že závěr podzimu zvládli tak, jak zvládli, říká Robert Pištěk-red-Lipina je po podzimní části na 12. místě v tabulce MSFL. V jejímu průběhu vyměnila trenéra, když Karla Orla po desíti odehraných zápasech vystřídal na lavičce Robert Pištěk. Ten v rozhovoru mluví o tom, jak je spokojený s výkony svých svěřenců v zápasech, ve kterých je vedl. Nastiňuje také to, jak bude vypadat zimní příprava a k jakým změnám dojde v hráčském kádru. A přibližuje i to, s jakými vyhlídkami půjde mužstvo do jarní části soutěže.
13.11.Lipina na závěr podzimu vítězná. Dolní Benešov přehrála 2:1-red-Valcíři v posledním utkání podzimní části přivítali ve Stovkách výběr Dolního Benešova. Duel nabídl tři branky. Všechny padly v prvním poločase. Lipina svého soupeře přehrála poměrem 2:1 a v tabulce MSFL tak přezimuje na 12. příčce.
11.11.Jana Sikorová je prostě skvěláredakceFrýdek-Místek
6.11.Lipina veze tři body z Vysočiny. V Jihlavě vyhrála 3:2-red-V 15. kole MSFL dosáhla Lipina na třetí výhru na hřišti soupeře. Ve velice důležitém utkání, v němž se hrálo tzv. o šest bodů, přehrála celek FKM Vysočina Jihlava 3:2. Polepšila si tak na 15 bodů a v tabulce se posunula na 13. příčku.
4.11.Josef Květon: Pracujeme každý den na tom, abychom se zlepšili. Věřím, že to bude dobré-red-Lipina je po patnácti odehraných zápasech v MSFL na nelichotivém 16. místě v tabulce. Brankář Josef Květon patří k nejzkušenějším hráčům. V rozhovoru mluví o tom, že družstvu chybí větší důraz a agresivita v zakončení. V duelech proti Jihlavě a Dolnímu Benešovu by chtěl se svými spoluhráči uhrát všech šest bodů. Nastiňuje i to, že v zimě čeká mladý tým spousta práce. Potřebuje se zlepšit ve všech směrech.
1.11.Jiří Markusek dnes slaví 69 letredakceVelká gratulace Jiřímu Markuskovi k jeho 69. narozeninám
30.10.Duel s Vratimovem rozhodla jediná branka ze začátku utkání-red-Lipina ve 14. kole MSFL přivítala doma ve Stovkách hráče Vratimova. O výhře hostí rozhodl jediný gól, který padl už ve 12. minutě po trefě Igbinoby. Valcíři v dalším průběhu utkání nedokázali vyrovnat, byť od 70. minuty hráli v početní výhodě. Vratimov si tak odvezl tři body za výhru 1:0.
26.10.Michal Velner: Duel s Vratimovem bude zápasem podzimu. Čekáme slušnou diváckou návštěvu-red-Lipina v posledních dvou zápasech neinkasovala, byť poslední remízu na hřišti Vrchoviny považuje spíše za ztrátu. Obránce a kapitán valcířů Michal Velner v rozhovoru mluví o tom, že se v poslední době zlepšila komunikace na hřišti. Od střetnutí s Vratimovem očekává vyhrocený duel a zmiňuje také fakt, že tým byl ve složité situaci, když byl v karanténě a nemohl trénovat.
24.10.Duel s Vrchovinou byl spíše „válkou“. Zápas skončil bezbrankovou remízou-red-Ve 13. kole MSFL se Lipina představila na hřišti Vrchoviny. Velká část zápasu se nesla ve znamení spousty soubojů mezi oběma pokutovými územími. I když si valcíři vytvořili několik slibných příležitostí, duel nakonec skončil bez branek.
21.10.Tomáš Hykel: Vrátil jsem se, protože jsem tu doma. Chci vyhrávat a dělat radost fanouškům-red-V předchozím soutěžním utkání se Lipina konečně dočkala prvního domácího vítězství, když porazila rezervu Zlína 1:0. Tomáš Hykel v rozhovoru mluví o tom, jak důležitá taková výhra pro mladý tým je, zmiňuje také fakt, že mužstvu zvedne sebevědomí či že v příštím kole chtějí valcíři opět naplno bodovat, a sice na hřišti Vrchoviny.
18.10.Radek Šmíd, rozhovor se sportovním ředitelem mládeže-red-V rozhovoru jsme vyzpovídali Radka Šmída, sportovního ředitele mládeže FK Frýdek-Místek. Zmiňuje například to, jestli zvažuje nějaké změny, které by ještě více hráčům pomohly, zamýšlí se nad tím, co by mohlo pomoci při práci s mládeží a pozastavuje se i nad tím, proč je o fotbal enormní zájem i mezi mladými dívkami.
16.10.Lipina poprvé doma vítězná. Výhru nad Zlínem vystřelil Kovařík-red-Ve 12. kole MSFL se Lipina dočkala prvního domácího vítězství. Duel proti rezervě Zlína rozhodla jediná branka, kterou vstřelil na začátku druhého poločasu Marián Kovařík. Ten tak valcířům vystřelil cenné tři body za výhru 1:0. Lipina si tak polepšila na 11 bodů a posunula se na 15. místo.
13.10.Na hráčích jde vidět, že jim výsledky nejsou lhostejné, říká nový trenér Lipiny Pištěk-red-Lipinu převzal v nelehké situaci, kdy se krčí až na 16. místě v tabulce MSFL, Robert Pištěk. Ten v rozhovoru mluví o tom, s jakými ambicemi a cíli k týmu přišel, co ho přimělo k tomu dohodnout se právě s Frýdkem-Místkem či jak by se družstvo mělo prezentovat ve zbylých zápasech podzimní části. A nastiňuje také změny, které by měly přijít v zimě.
10.10.Prohra v Blansku redakceBlansko
9.10.Lipina po karanténě vyjela do Blanska redakceFrýdek-Místek
3.10.Základní fáze kvalifikace ME U19 2022redakceFrýdek-Místek
2.10.UTKÁNÍ MSFL PROTI UNIČOVU SE NEHRAJEredakceFRÝDEK-MÍSTEK
29.9.Potřebujeme už bodovat, ať se více odlepíme od spodku tabulky, hlásí Jaroslav Juříček-red-Lipina prohrála třikrát po sobě. V tabulce MSFL jí patří nelichotivé 15. místo. Jaroslav Juříček v rozhovoru mluví o tom, že každou prohru zapříčinilo něco jiného. Od následujícího zápasu proti Uničovu čeká vyrovnanou partii se šťastným koncem pro jeho tým a zmiňuje také to, kdo se v šatně stará o dobrou náladu.
25.9.Vyrovnaný duel rozhodla jediná branka na začátku druhé půle-red-Lipina se v 9. kole MSFL představila na půdě Velkého Meziříčí. Klání, ve kterém se hrálo o „šest“ bodů, rozhodl jediný gól krátce po změně stran. Ten vsítil domácí Dolejš a rozhodl tak o tom, že svěřenci Karla Orla prohráli potřetí v řadě.
23.9.Proti Kroměříži jsme si ukázali, že můžeme hrát s každým, říká Lukáš Raab-red-V předchozím soutěžním utkání Lipina pořádně potrápila hlavního favorita MSFL z Kroměříže, i když nakonec prohrála 2:4. Útočník Lukáš Raab v rozhovoru mluví o tom, proč mladé družstvo z dobře rozehraného duelu nevytěžilo více. Zmiňuje také to, že hráči už pochopili, kam se chtějí ubírat nebo že se tým chce co nejdříve dostat do klidného středu tabulky.
19.9.Výborně rozehraný zápas jsme ztratili FRM - KRO 2:4, 8.kolo | redakceFrýdek-Místek