Archiv článků

Posledních 30 článků

17.3.Neproměněné šance stály všechny bodyFRM - OTR 1:2, 19.kolo | Michal RaškaV 19. kole se Frýdek-Místek znovu představil na domácí půdě, tentokrát proti Zlínsku. Motivace vrátit dvě porážky z podzimu byla obrovská a od úvodu zápasu to bylo znát. Bohužel k vidění byl jen velký počet neproměněných šancí na straně domácích, vysoká efektivita v zakončení na straně hostů. Lipina smolně prohrála 1:2.
13.3.Na Stovky zavítá ZlínskoFRM - OTR 1:2, 19.kolo | Michal RaškaV 19. kole se Frýdeckomístečtí hráči představí opět na domácí půdě a to proti Zlínsku. To na podzim vyřadilo Válcovny z poháru a navíc jim uštědřilo porážku také v mistrovském zápase. V tabulce se nachází na 4. místě, zatímco Lipina je na 10. pozici. Výkop utkání je v sobotu 16. března v 15:00.
11.3.Přehled zápasů - 11. týdenMichal RaškaV týdnu 11. 3. - 17. 3. se muži znovu představí doma a to proti Zlínsku. U16 čeká přípravné utkání s nejstarším dorostem Frýdlantu nad Ostravicí. Starší žáci změří síly s Hodonínem, mladší čeká Přerov.
9.3.Derby znovu nerozhodněFRM - FRY 1:1, 18.kolo | Michal RaškaAni počtvrté za poslední dvě sezóny nedokázalo derby mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí určit vítěze. Lépe do něj vstoupili hosté, když se ve třetí minutě prosadil Kedroň, ale o pět minut později bylo srovnáno po vlastní brance Střižíka. V 50. minutě šly Válcovny do početní výhody díky vyloučení Škorika. Tu ale zužitkovat nedokázaly a utkání skončilo remízou 1:1.
7.3.Jarní část otevře derby!FRM - FRY 1:1, 18.kolo | Michal RaškaDlouhá zimní přestávka a následná příprava je za námi! Už v sobotu přivítáme na domácí půdě Frýdlant nad Ostravicí. Ten se nachází na poslední nesestupové 15. pozici. Válcovny jsou na 9. místě. Derby začíná 9. března ve 14:30 hod.
5.3.Nové tváře | kádr Lipiny pro jarní částMichal RaškaZa pár dní přivítáme v prvním mistrovském utkání roku 2024 Frýdlant nad Ostravicí, a proto je čas si představit posily a ohlédnout se za přípravou Frýdku-Místku. Do Válcoven přichází útočník Matyáš Bitta, obránce Karel Michlík, brankář Miroslav Přibyl a ofenzivní hráč Anwar Imider. Z hostování se vrací útočník Tomáš Kohut a záložník Pavel Zupko.
4.3.Přehled zápasů - 10. týdenMichal RaškaV týdnu 4. 3. - 10. 3. začíná našim mužům jarní část MSFL. Hned v prvním zápase zažijí Stovky derby s Frýdlantem nad Ostravicí. Ligový dorost se představí v areálu Vista proti Baníku Ostrava. U18 sehraje s U16 přátelské utkání. Starší žáci se představí proti Vítkovicím.
2.3.Generálka dopadla vítězněHRN - FRM 1:5, 0.kolo | Michal RaškaV generálce na jarní část sezóny se Frýdek-Místek vydal do Hranic. Dvakrát se prosadil nově příchozí hráč Matyáš Bitta. Po jedné brance přidali Gorčica, Kohut a Massaniec. Lipina tak zvítězila 5:1. Na tento výkon se bude snažit navázat už příští sobotu v domácím mistrovském utkání proti Frýdlantu nad Ostravicí.
1.3.Generálka v HranicíchHRN - FRM 1:5, 0.kolo | Michal RaškaUž zítra v sobotu 2. března čeká Válcovny generálka na jarní část sezóny. Tu odehraje proti Hranicím na soupeřově umělé trávě. Výkop utkání je v 11:30 hodin.
27.2.Přehled zápasů - 9. týdenMichal RaškaV týdnu 26. 2. - 3. 3. čeká muže generálka před jarní části sezóny a to proti Hranicím. Ligový dorost odehraje první mistrovské utkání v novém roce na Strahově proti Spartě Praha. U18 čeká přípravné utkání se Stachovicemi, U16 s Havířovem. Také starší žáci rozjedou druhou část sezóny a to na půdě Karviné. Mladší žáky čeká v přípravném zápase Třinec.
24.2.Z Polska vítězněUTU - FRM 0:1, 0.kolo | Michal RaškaV předposledním utkání zimní přípravy se Válcovny vydaly do polské vesnice Nieboczowy kde se utkaly s Uníí Turzou Śląska. Do hry zasáhla také nová tvář útočník Matyáš Bitta. Stejně jako v minulém zápase zařídil jednogólové vítězství Teodor Janjuš.
20.2.Přehled zápasů - 8. týdenMichal RaškaV týdnu 19. 2. - 25. 2. se odehrají další přípravná utkání. Muže čeká polské Unia Turza. U19 střetne síly s divizní Polankou. Kategorie U17 a U16 zavítají do Valašského Meziříčí. Starší žáci se představí v Porubě. Mladší čeká soustředění v Praze, během kterého poměří síly s Tempem, Bohemians 1905 a Duklou.
17.2.O výhře rozhodl JanjušVLM - FRM 0:1, 0.kolo | Michal RaškaV dalším přípravném utkání se Frýdek-Místek střetl s divizním Valašským Meziříčí. Na umělé trávě v Rožnově pod Radhoštěm padla jediná branka už v 10. minutě, o kterou se postaral Teodor Janjuš. Zbytek utkání sice Válcovny dominovaly, ale další zásah nepřidaly. Lipina tak zvítězila 1:0.
16.2.Lipina se utká s Valašským MeziříčíVLM - FRM 0:1, 0.kolo | Michal RaškaUž zítra čeká Lipinu další přípravné utkání. To sehraje proti diviznímu Valašskému Meziříčí od 10:00 v Rožnově pod Radhoštěm.
12.2.Přehled zápasů - 7. týdenMichal RaškaV týdnu 12. 2. - 18. 2. čeká A-tým další přípravný zápas a to proti Valašskému Meziříčí. U19 přivítá divizní muže z Frenštátu. U17 se utká se starším dorostem Bánové. U16 odehraje zápas s Vítkovicemi. Starší žáky čeká soustředění v Praze kde během tří dní sehraje zápasy s Duklou, Bohemians a Spartou. Mladší žáci zavítají do Karviné.
7.2.Přehled zápasů - 6. týdenMichal RaškaV týdnu 5. 2. - 11. 2. se naši muži střetnou s druholigovou P. Bystricou. Kategorii U19 čeká soupeř z Ústí n. L., o víkendu Sparta Brno. U18 a U16 se střetnou s polskými Tychy. Dorost U17 se utká s Porubou a Spartou Brno. Starší žáci přivítají Kroměříž, zatímco mladší v neděli vyrazí na hřiště tohoto soupeře.
7.2.Prohra v závěru utkáníPBY - FRM 3:2, 0.kolo | Michal RaškaLipina svedla s druholigovou Považskou Bystricou velmi kvalitní utkání, ve kterém padala góly až ve druhé půli. Frýdeckomístečtí dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu, ale soupeř vstřelil vítěznou branku v samotném konci utkání.
6.2.Lipinu čeká druholigová P. BystricaPBY - FRM 3:2, 0.kolo | Michal RaškaV prvním přípravném utkání nového měsíce se Válcovny střetnou s druholigovým celkem ze Slovenska Považskou Bystricou. Ta se v tabulce nachází na 4. místě a pokukuje po baráži do nejvyšší soutěže. Utkání se odehraje zítra 7. února od 18:00 na umělé trávě v P. Bystrici.
1.2.Zimní příprava 2024 | únorMichal RaškaV únoru se Frýdeckomístečtí představí ve třech přípravných zápasech. Nejprve vyjedou 7. února na Slovensko kde se střetnou s Povážskou Bystricou. O deset dní později se v Rožnově p. R. utkají s Valašským Meziříčí. 24. února je čeká v polské vesnici Nieboczowy zápas s Unií Turzou. Generálka se plánuje na začátek března proti Hranicím.
31.1.Přehled zápasů - 5. týdenMichal RaškaV týdnu 29. 1. - 4. 2. se naše kategorie dorostu utkají s Bílovcem. U18 čeká Lískovec. Starší žáci přivítají slovenský Martin, mladší se střetnou s Porubou.
27.1.Béčko Sigmy opět zvítěziloOLB - FRM 2:0, 0.kolo | Michal RaškaVe čtvrtém utkání zimní přípravy se Frýdeckomístečtí vydali do Řepčína kde se utkali s druholigovou rezervou Sigmy Olomouc. Na utkání se gólově podíleli pouze domácí, kteří tak zvítězili již třetí zápas rozdílem dvou branek. Další zápas čeká Lipinu 7. února proti Povážské Bystrici.
25.1.Válcovny čeká těžká zkouška s rezervou SigmyOLB - FRM 2:0, 0.kolo | Michal RaškaBěhem náročné zimní přípravy se Lipina utká s druholigovým soupeřem! Rezerva Sigmy Olomouc se ve Fotbalové národní lize nachází na 11. místě. Utkání začíná v sobotu 27. ledna od 10:30 hodin v Řepčíně.
24.1.První výhra v přípravěVIT - FRM 0:2, 0.kolo | Michal RaškaVe třetím utkání zimní přípravy se Válcovny utkaly s divizními Vítkovicemi. Do zápasu zasáhli hned čtyři dorostenci. Utkání měla Lipina ve své režii a ve 37. minutě proměnil pokutový kop Hykel. V 50. minutě se prosadil také Janjuš. Frýdek-Místek tak slaví první vítězství v zimní přípravě a to poměrem 2:0.
23.1.Ve středu s VítkovicemiVIT - FRM 0:2, 0.kolo | Michal RaškaVe třetím utkání zimní přípravy nás čekají Vítkovice. Ty se v divizi F nacházejí na 10. místě s 18 body. Přípravný zápas se odehraje ve středu 24. ledna od 17:00 v ostravském areálu Vista.
22.1.Přehled zápasů - 4. týdenMichal RaškaV týdnu 22. 1. - 28. 1. se A-tým nejprve představí proti Vítkovicím a následně odehraje přípravné utkání s rezervou Sigmy Olomouc. Ligový, ale také krajský dorost čeká Opava. Starší žáci se střetnou s Prostějovem. U14 čeká ještě zápas navíc s Valašským Meziříčí. Mladší žáci se rovněž utkají s Prostějovem.
18.1.Válcovny vyrazí do PolskaGZB - FRM 5:2, 0.kolo | Michal RaškaV sobotu Frýdeckomístečtí odehrají druhé přípravné utkání a to na půdě polské rezervy Górniku Zabrze. Toto mužstvo pod vedením Arkadiusze Przybyły hraje čtvrtou nejvyšší soutěž, ve které se nachází na 10. pozici. Utkání začíná ve 13:00 hod.
16.1.Přehled zápasů - 3. týdenMichal RaškaV týdnu 15. 1. - 21. 1. čeká náš A-tým přátelské utkání v polském Zabrze. Ligový dorost, tudíž kategorie U19 a U17 se nejprve v sobotu utkají s Odrou Wodzisław a o den později odehrají přípravné utkání v Třinci. Starší žáky rovněž čekají přáteláky na půdě Třince.
13.1.Lipina úvodní zápas přípravy prohrálaHLB - FRM 3:1, 0.kolo | Michal RaškaNa začátku zimní přípravy se Válcovny opět utkaly s divizní Hlubinou. V první půli se prosadila nová akvizice v dresu Lipiny Jun-hyeong Kim a Frýdeckomístečtí vedli 1:0. Do druhé části trenér Pištěk prorotoval sestavy. Posledních dvacet minut se ovšem Frýdku-Místku vůbec nevydařilo a obdržel tři branky.
12.1.Úvod přípravy s HlubinouHLB - FRM 3:1, 0.kolo | Michal RaškaZimní příprava je tady a s ní přichází také přípravné zápasy. Už zítra 13. ledna se Frýdeckomístečtí střetnou s divizní Hlubinou. Utkání se bude hrát ve sportovním areálu Vista od 10:00.
10.1.Pištěk: Máme v merku další tři hráčeMichal RaškaVčera 9. ledna proběhl úvodní trénink našeho A-týmu. Ještě předtím měl v šatně krátký proslov předseda klubu Radim Mamula a také hlavní trenér Robert Pištěk. V kádru Lipiny se objevili dva korejští hráči, stejně jako dorostenec Imider či navrátilci Zupko s Kohutem. Odešli Nevřela, Střelec a Halda.