Archiv článků

V září 2022 vyšly tyto články:

2.9.Válcovny přivítají rezervu SlováckaFRM - SLB 1:2, 5.kolo | Michal RaškaV 5. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utká na Stovkách s rezervou Slovácka, které se nachází na čtvrté pozici. Lipina bude chtít odčinit dvě venkovní porážky v řadě a také poslední vzájemný zápas s tímto soupeřem, jenž skončil vysokou porážkou 1:5. Úvodní výkop je naplánován na sobotu od 16:00 hod.
4.9.Frýdek-Místek nevyužil přesilovku a prohrál s rezervou SlováckaFRM - SLB 1:2, 5.kolo | Michal RaškaVálcovny chtěly odčinit sérii dvou proher v řadě proti rezervě Slovácka. Úvod zápasu ovšem Frýdku-Místku nevyšel podle představ, neboť se v šesté minutě trefil Aldin. Po chvíli byl vyloučen Vincour a zbytek utkání dohrávala Lipina v přesilovce. Krátce po začátku druhé půle ovšem zvýšil náskok Koryčan. V 53. minutě snížil náš nejlepší střelec Kovařík, ovšem svěřenci Roberta Pištěka už srovnat nedokázali a prohráli 1:2.
5.9.Přehled zápasů - 36. týdenMichal RaškaV týdnu 5. 9. - 11. 9. se naši muži utkají doma s Uničovem. Starší a mladší dorost zavítá v pátek do Znojma, zatímco béčko dorostu přivítá Fryčovice. U14 odehraje přeložený zápas s Vítkovicemi. Mladší žáci se utkají doma s Přerovem. Béčka žáků přivítají v Lískovci Jablunkov. Přípravka U11 odehraje mistrák s Dobrou a následně turnaj FM Cup. U10, U9 a U8 čeká Planeo Cup. Naše ženy odjedou na zápas do Havířova, zatímco juniorky do Hoštic a žákyně do Karviné. Přípravka dívek odehraje své zápasy v Opavě.
8.9.Frýdek-Místek chce přerušit nepříznivou sérii doma s UničovemFRM - UNI 3:1, 6.kolo | Michal RaškaPo skvělém vstupu do sezóny přišel na Válcovny velký útlum, ze kterého se zrodily tři porážky v řadě a to s Hranicemi, Kvítkovicemi a rezervou Slovácka. V sobotu 10. 9. se Lipina utká před svými fanoušky proti Uničovu a bude chtít získat tři body do tabulky. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
10.9.Tři body zůstaly doma. Válcovny porazily UničovFRM - UNI 3:1, 6.kolo | Michal RaškaTři prohry v řadě chtěl Frýdek-Místek zlomit v domácím prostředí proti Uničovu. Do utkání Lipina vlétla fantasticky a už v patnácté minutě se prosadil Patrik Rubý. Krátce po hodině hry uviděl druhou žlutou kartu Martiník a Válcovny šly do oslabení. Toho využil v 73. minutě Krč. Domácí mužstvo se i v menším počtu dostalo zpět do vedení v 77. minutě díky Michalu Velnerovi. O deset minut později definitivně potvrdil výhru Frýdeckomísteckých fantastickým gólem z půlky Patrik Rubý. Lipina vyhrála 3:1.
12.9.Přehled zápasů - 37. týdenMichal RaškaV týdnu 12. 9. - 18. 9. se naši muži nejprve utkají ve středu doma ve 2. kole MOL Cupu s druholigovou Opavou. O víkendu zajedou v rámci MSFL do Uherského Brodu. Dorost přivítá rezervu Slovácka, zatímco béčko dorostu odehraje zápas v Dobré. Starší žáci se podívají do Opavy a mladší do Třince. U13 i U12 čeká v průběhu týdne také Planeo Cup. Rezerva žáků odehraje své zápasy v Petřkovicích. Přípravku U11 čeká utkání v Raškovicích a U10 triangl ve Staříči. Starší přípravka následně odehraje zápasy ve Staříči a mladší doma s Frýdlant n. O. U8 ještě čeká také domácí triangl. Ženy přivítají doma Český Těšín, zatímco juniorky a žákyně poměří síly s Havířovem.
12.9.Ve druhém kole poháru přivítáme OpavuFRM - OPA 2:0, 2.kolo | Michal RaškaUž ve středu 14. 9. se na Stovkách odehraje 2. kolo MOL Cupu, ve kterém Frýdek-Místek přivítá druholigovou Opavu. Právě Slezský FC byl tradičním soupeřem Lipiny ve druhé lize. Naposled dokázaly Válcovny zvítězit nad slezským celkem v roce 2016 poměrem 3:1. Poslední tři vzájemné zápasy z pěti skončily remízou 1:1 jako například přípravné utkání před touto sezónou. Další dva zápasy skončily vysokými prohrami Frýdeckomísteckých. Svěřenci Roberta Pištěka budou potřebovat podporu, a proto dorazte na výkop v 16:30 hodin.
14.9.Postupujeme do 3. kola poháru!FRM - OPA 2:0, 2.kolo | Michal RaškaV dnešním velmi deštivém počasí jsme přivítali v rámci 2. kola MOL Cupu druholigovou Opavu. První poločas nabídl několik šancí, ale tu největší měl těsně před přestávkou Miloš Kopečný z pokutového kopu. Jeho napodobenina Panenky ovšem vůbec nevyšla a překopl svatyni Válcoven. Do druhé části zápasu vstoupil Frýdek-Místek fantasticky a ve 48. minutě se postaral o první branku Tomáš Hykel. V 77. minutě přeloboval brankáře Číže Marián Kovařík a Lipina se tak po vítězství 2:0 může těšit na los 3. kola.
16.9.Válcovny zavítají do Uherského BroduUHB - FRM 2:1, 7.kolo | Michal RaškaPo fantastickém vyřazení druholigové Opavy z MOL Cupu zavítá Frýdek-Místek na půdu Uherského Brodu. Lipinu čeká těžký zápas, neboť oba celky mají shodně deset bodů. Hrát se bude na Orelském stadionu. Výkop utkání v 15:30 hodin.
17.9.Lipina nestačila na Uherský BrodUHB - FRM 2:1, 7.kolo | Michal RaškaPo senzačním vyřazení druholigové Opavy z poháru chtěli svěřenci Roberta Pištěka bodovat v Uherském Brodě. Do utkání ale Frýdeckomístečtí vstoupili velmi špatně a v sedmnácté minutě prohrávali o dvě branky. Ve druhé půli sice dokázal snížit Jan Martiník, ale další branku už Lipina nevstřelila. Válcovny tak podlehly Uherském Brodu 1:2.
19.9.Přehled zápasů - 38. týdenMichal RaškaV týdnu 19. 9. - 25. 9. přivítají naši muži na Stovkách Blansko. Dorost zavítá do Opavy, zatímco rezerva se představí ve Vlčovicích. Starší žáky čeká nabitý program, jelikož se ve středu utkají doma se Sigmou Olomouc a v neděli s Prostějovem. Mladší žáci přivítají Porubu. Béčka žáků nejprve odehrají své zápasy v průběhu týdne v Bruntálu a o víkendu doma s Vřesinou. Starší přípravku čeká zápas v soutěži mladších žáků se soupeřem z Hukvald. Následně přípravky odehrají svá utkání se Starým Městem a přátelské s Olomoucí. U9 odehraje Miniligu v Opavě. Ženy pojedou do Veřovic, zatímco juniorky do Hlučína. Žákyně se představí v Brušperku a přípravka dívek v Třinci.
23.9.Na Stovky zavítá BlanskoFRM - BLA 1:0, 8.kolo | Michal RaškaV sobotu 24. září přivítá Frýdek-Místek soupeře z Blanska. Poslední dva vzájemné zápasy nabídly celkově dvanáct branek. V posledním utkání zvítězila Lipina na Stovkách poměrem 4:2. Aktuálně se Válcovny nachází na 12. místě, zatímco Blansko na 16. pozici. Výkop zápasu je v 15:00 hodin.
24.9.Frýdek-Místek si poradil s BlanskemFRM - BLA 1:0, 8.kolo | Michal RaškaV 8. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Válcovny utkaly na Stovkách s šestnáctým Blanskem. O jedinou branku utkání se postaral ve 28. minutě kapitán Michal Velner. Zápas příliš šancí nepřinesl. Jednu velkou příležitost měl v 56. minutě Martiník, ale jeho zakončení při přečíslení skončilo na zákroku gólmana. Frýdek-Místek tak zvítězil 1:0 a připsal si tři povinné body.
26.9.Přehled zápasů - 39. týdenMichal RaškaV týdnu 26. 9. - 2. 10. naši muži odcestují do nedaleké Ostravy, kde se na Bazalech střetnou s rezervou Baníku. Dorost přivítá na Stovkách béčko Brna, zatímco rezerva dorostu Staré Město. Starší žáci se v průběhu týdne vydají do Uherského Hradiště a o víkendu do Jihlavy. Mladší žáci nejprve přivítají Valašské Meziříčí a o víkendu odjedou do Bílovce. U13 ještě čeká Planeo Cup. Rezervy žáků odehrají svá utkání v Rýmařově. U11 čeká také Planeo Cup a následně zápasy s Lískovcem a Raškovicemi. U9 a U8 se utkají se Sedlištěmi. Ženy se doma střetnou se Slavii Orlová, zatímco žákyně s Třincem.
27.9.Nová posila Frýdku-MístkuMichal RaškaDo Frýdku-Místku přichází na krátkodobé hostování z Prostějova Martin Vlachovský, který zde bude působit do zimní přestávky. Má zkušenosti také s nejvyšší soutěží v dresu Karviné. Většinu, zatím své krátké seniorské kariéry, strávil ve druhé lize. Nejprve v Blansku a následně Prostějovu. V sobotu poprvé nastoupil za Lipinu a pomohl ji k zisku tří bodů, když nastoupil na hřiště v 69. minutě.
29.9.Jana Sikorová se dostala do TOP 16 koučů v projektu „Díky trenére“Michal RaškaV letošním roce se pořádal pátý ročník projektu „Díky trenére,“ ve kterém mladí sportovci po celé republice nominovali na trenéra mládeže roku více než 340 koučů v jakémkoliv sportovním odvětví. Naše šéftrenérka frýdeckomísteckých dívek se probojovala do TOP 16!
30.9.V neděli na Bazaly!OSB - FRM 3:1, 9.kolo | Michal RaškaSezóna se nám pomalu přesouvá do druhé poloviny podzimní části. V 9. kole Moravskoslezské fotbalové ligy odcestuje Frýdek-Místek na nedaleké a velmi známé Bazaly. Tento stadion samozřejmě prošel rekonstrukcí a nyní slouží jako tréninkové centrum. Své domácí zápasy na něm ovšem hraje rezerva Baníku Ostrava, proti které se v neděli 2. října od 10:15 utká právě naše Lipina.