Archiv článků

V říjnu 2022 vyšly tyto články:

29.10.Frýdek-Místek porazil VítkoviceVIT - FRM 2:3, 13.kolo | Michal RaškaVe 13. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utkal s Vítkovicemi na hřišti v Markvartovicích. Do zápasu Lipina vstoupila fantasticky, neboť už po dvaceti minutách vedla díky gólům Martiníka a Kovaříka. Do poločasové přestávky šly ale Válcovny ve vedení 3:2. Druhá půle už žádnou branku nenabídla a svěřenci Roberta Pištěka získali povinné tři body.
28.10.V Markvartovicích proti VítkovicímVIT - FRM 2:3, 13.kolo | Michal RaškaVe 13. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdeckomístečtí představí proti posledním Vítkovicím. Ty zatím získaly pouze čtyři body. Válcovny jsou aktuálně na desáté pozici s šestnácti body. Utkání se bude hrát v Markvartovicích. Úvodní výkop je ve 14:00 hodin.
25.10.Cesta pohárem skončila pro Lipinu ve 3. koleFRM - LIB 0:6, 3.kolo | Michal RaškaVe 3. kole MOL Cupu se Frýdek-Místek utkal s prvoligovým Slovanem Liberec. O překvapení se tentokrát nejednalo, neboť si hosté od 15. minuty podmanili utkání po brance Kozáka. Celkově Severočeši vstřelili šest gólů a zvítězili tak jednoznačně a zaslouženě 6:0. Na hrací ploše mohlo 926 diváků vidět odchovance válcovenského fotbalu Michala Fukalu, ale také bývalého reprezentanta Theodora Gebre Selassieho či Micka Van Burena.
24.10.Přehled zápasů - 43. týdenMichal RaškaV týdnu 24. 10. - 30. 10. se naši muži utkají v poháru doma s Libercem a o víkendu proti Vítkovicím. Dorost přivítá Šumperk, zatímco jeho rezerva Kopřivnici. Starší žáci se utkají se Slováckem. Rezerva žáků s Vítkovicemi. Ženy zavítají do Brušperku. Juniorky budou hrát doma s Malými Hošticemi a žákyně s Brušperkem.
23.10.V MOL Cupu se Slovanem Liberec!FRM - LIB 0:6, 3.kolo | Michal RaškaNejeden fanoušek Válcoven napjatě sledoval los 3. kola MOL Cupu. Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek společně s historicky nejlepším střelcem reprezentace Janem Kollerem přisoudili Lipině prvoligový FC Slovan Liberec, který dokázal třikrát vyhrát českou nejvyšší soutěž a dvakrát český pohár. Jedná se tak rozhodně o velmi atraktivního soupeře, jenž v sezóně 2020/21 hrál také skupinovou fázi Evropské ligy. Úvodní výkop utkání je v úterý 25. října ve 14:30 hodin.
22.10.Třetí remíza v řadě, tentokrát se ZnojmemFRM - ZNO 1:1, 12.kolo | Michal RaškaVe 12. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítal Frýdek-Místek ve svém altánku Znojmo. Už v 16. minutě udělal domácím radost úvodní brankou Patrik Rubý. Ve 40. minutě se ovšem po chybě Blejchaře prosadil Josef Čtvrtníček. Ve druhé půli 208 diváků příliš pohledný fotbal nevidělo, neboť se hrálo v dešti na velmi těžkém terénu. Utkání tak skončilo remízou 1:1.
21.10.Před pohárovým střetnutím jsme vyzpovídali trenéra Roberta PištěkaMichal RaškaPřed utkáním 3. kola MOL Cupu, ve kterém Lipina přivítá na Stovkách prvoligový Slovan Liberec jsme vyzpovídali hlavního trenéra A-týmu Roberta Pištěka. Ten se mimo jiné zmínil o aktuální formě Válcoven, pohárovém soupeři, ale také Patriku Rubým.
20.10.O víkendu přivítáme ZnojmoFRM - ZNO 1:1, 12.kolo | Michal RaškaVe 12. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Válcovny utkají na Stovkách se Znojmem. Jihomoravský celek se nachází až na předposledním 17. místě tabulky s 10 body. Naposled ovšem porazil Hranice jednoznačně 3:0. Úvodní výkop utkání je v sobotu 22. října ve 14:30 hodin. „Čeká nás Znojmo. Když jsem viděl jejich zápasy, tak je to velmi fotbalové mužstvo, které směrem dopředu staví na individuální kvalitě zahraničních hráčů. Nečeká nás nic jednoduchého," řekl k utkání trenér Pištěk.
17.10.Přehled zápasů - 42. týdenMichal RaškaV týdnu 17. 10. - 23. 10. naši muži přivítají Znojmo. Dorost odehraje svá utkání v Porubě. Jeho rezerva se nejprve utká doma s Václavovicemi a následně v Bystřici. Starší žáci odcestují k utkání do Zlína, zatímco mladší na půdu HFK Olomouc. U13 čeká ve středu také Planeo Cup. Rezervy žáků přivítají Slavii Opavu. Juniorky zavítají do Orlové a žákyně do Havířova.
15.10.Lipina si z Hodonína odvezla bodHOD - FRM 1:1, 11.kolo | Michal RaškaFrýdeckomístečtí po čtyřech venkovních prohrách vezou bod z Hodonína. První půle žádnou branku nepřinesla, ovšem velice blízko gólu byl před přestávkou Kovařík. Ve druhé půli poslal domácí do vedení Holek, ale v 79. minutě dokázal srovnat Massaniec. Válcovny tak zůstávají na 9. pozici.
13.10.Lipina jede do HodonínaHOD - FRM 1:1, 11.kolo | Michal RaškaV 11. kole se Frýdek-Místek představí v Hodoníně. Jihomoravský celek v minulé sezóně dominoval v divizi D, kterou vyhrál s patnáctibodovým náskokem. Vstup do Moravskoslezské fotbalové ligy se mu povedl skvěle, jelikož se nachází na 7. místě s 15 body. Lipina má o bod méně na 9. pozici. Úvodní výkop utkání je v sobotu 15. října ve 14:30 hodin.
10.10.Přehled zápasů - 41. týdenMichal RaškaV týdnu 10. 10. - 16. 10. se naši muži vydají do Hodonína. Dorost se představí doma s Hlučínem, zatímco rezerva s Mořkovem. Starší žáci se předvedou v Karviné. Mladší v Hlučíně. Béčka žáků čeká nabitý program, nejdříve se přes týden utkají v Rýmařově a o víkendu v Novém Jičíně. Ženy odehrají svůj zápas v Loděnici. Juniorky a žákyně přivítají Karvinou.
8.10.Derby skončilo smírně a bez branekFRM - FRY 0:0, 10.kolo | Michal RaškaNa očekávaný zápas okresního derby v 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Frýdkem-Místek a Frýdlantem nad Ostravicí přilákalo do Stovek 712 diváků. I přes šance na obou stranách k vidění žádná branka nebyla. Utkání bylo po celou dobu velmi bojovné, což potvrzuje také osm žlutých karet.
6.10.Domácí derby s Frýdlantem nad OstravicíFRM - FRY 0:0, 10.kolo | Michal RaškaV 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utká s nedalekým, ale v našem okrese velmi známým Frýdlantem nad Ostravicí. V týmu 1. BFK můžeme najít většinu hráčů, kteří oblékali také dres Válcoven. Úvodní výkop na Stovkách je v sobotu 8. října ve 14:30 hodin.
4.10.Přehled zápasů - 40. týdenMichal RaškaV týdnu 3. 10. - 9. 10. se naši muži střetnou na Stovkách s Frýdlantem nad Ostravicí. Dorost odjede do Prostějova a jeho béčko do Václavovic. Starší žáci přivítají doma Baník Ostrava, zatímco mladší žáci Uničov. Rezerva žáků se potká s Karvinou v Lískovci. U14 ještě čeká v průběhu týdne dohrávka v Opavě. Ženy přivítají domácí Vítkovice a juniorky Hlubinu. Starší přípravka zavítá do Mostu a následně se utká doma s Lískovcem. U9 čeká triangl a utkání ve Fryčovicích. Nejmladší přípravka se zúčastní trianglu.
2.10.Z Ostravy bez bodůOSB - FRM 3:1, 9.kolo | Michal RaškaV neděli dopoledne se Válcovny utkaly na Bazalech s béčkem Baníku Ostrava. Do zápasu Frýdeckomístečtí vstoupili solidně a v 18. minutě šli do vedení po proměněné penaltě Kovaříka. Těsně před přestávkou se ale o srovnání postaral Říha. Ve druhé půli už skórovali pouze domácí, konkrétně Fulnek a následně si vstřelil vlastní branku Massaniec. Lipina tak prohrála 1:3 a odjela zpět bez bodů.