Archiv článků

V květnu 2021 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.5.První vlaštovka, přichází brankář Josef Květonzp úvodní foto: Deník / František GélaF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři hlásí první jisté jméno do kádru pro nadcházející ročník MSFL. Stal se jím brankář s bohatými druholigovými zkušenostmi Josef Květon. S Frýdkem-Místkem podepsal smlouvu na jeden rok. Vítej ve Stovkách Pepo!
31.5.SESTŘIH: Obrat opavské rezervy ve druhé půlizpF r ý d e k-M í s t e k - Deštivé sobotní tréninkové utkání proti Opavě B rozhodly standardní situace. V první půli nás sice dostal do vedení Lukáš Raab a brankář Michael Gergela lapil penaltu, soupeři však stačilo v druhé půli pár minut a precizně zahrané dva přímé kopy na obrat.
30.5.Alois Grussmann: Stovky mají být druholigovéredakceF r ý d e k-M í s t e k - Baník Ostrava pomůže nově se rodícímu lipinskému týmu svými hráči. Jde o naplňování dohody o spolupráci mezi vedení Baníku a představiteli našeho klubu. V rozhovoru pro fanoušky lipinské kopané to potvrdil Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku.
29.5.Dva super přímáky rozhodly o výhře Opavy BzpF r ý d e k-M í s t e k - V propršeném sobotním dopoledni měli Valcíři na programu třetí tréninkové utkání, tentokrát proti Opavě B. Po první půli jsme vedli díky gólu Raaba 1:0, když hosté zahodili pokutový kop. Vše si však vynahradili ve druhé půli, když se dvakrát v krátké chvíli fantasticky trefil z přímých kopů Swiech. Dva bleskové zásahy nás utlumily a srovnat jsem již nedokázali.
28.5.SESTŘIH: Janša, Barkov, Byrtus, výhra proti JičínuzpF r ý d e k-M í s t e k - Druhé tréninkové utkání přineslo Valcířům měření s divizním soupeřem z Nového Jičína. A byl to i souboj s trpělivostí, hosté dobře bránili a svěřenci Karla Orla se především v první půli těžko prosazovali. Nerozhodný stav zlomil až ve 45. minutě Marek Janša. Ostatně i tentokrát byly konce a začátky poločasů stěžejní. Ve druhém dějství totiž zvýšil ve 48. minutě na 2:0 Barkov a v samotném závěru utkání uzavřel skóre Šimon Byrtus. V sestřihu se můžete podívat na všechny góly a lipinské šance.
27.5.F. Šponer: Trénink s Áčkem? Na vše méně časuzpF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři odstartovali v pondělí 17. června tréninkový kemp a kádr zkoušených hráčů čítá přes dvacet jmen. Možnost zatrénovat si s Áčkem dostal i sedmnáctiletý obránce U19 Filip Šponer, což je i taková první vlaštovka toho, že by trenéři chtěli více propojit dorost s A-týmem. Filipa jsme se samozřejmě zeptali na jeho dojmy z vůbec prvního tréninku s muži.
26.5.Proti Jičínu údery na začátku a v závěrech poločasůzpF r ý d e k-M í s t e k - Druhé tréninkové utkání už mělo svěřence trenéra Karla Orla prověřit více. Ve Stovkách na nás totiž čekal divizní Nový Jičín v čele s odchovanci Mrkvičkou a Vokounem. Slova o prověření se potvrdila, v zápase jsme sice zvítězili, ale hosté rozhodně nedali svoji kůži lacino. Rozhodly konce a začátky poločasů. V závěru toho prvního se trefil Janša, na začátku a konci druhého pak Barkov s Byrtusem.
24.5.SESTŘIH: Osm gólů proti BrušperkuzpF r ý d e k-M í s t e k - V sobotu nastoupili Valcíři po úvodním týdnu tréninkového kempu k prvnímu tréninkovému utkání. Jejich soupeřem byl tým z Krajského přeboru SK Brušperk. Lipina potvrdila roli favorita a zvítězila vysoko 8:0. V sestřihu se můžete podívat na všechny góly a nejdůležitější okamžiky zápasu.
24.5.Novinky z kabiny ÁčkazpF r ý d e k-M í s t e k - Druhým týdnem pokračuje tréninkový kemp A-týmu Valcířů. A nouze o novinky nebyla, byť jsou i některé negativní. Nově se mezi zkoušené hráče zařadil odchovanec Frýdku-Místku Lukáš Krajčo, cenné zkušenosti pak posbíral na pondělním tréninku i sedmnáctiletý obránce z U19 Filip Šponer.
23.5.Kovářík: Ty brďo, na tréninku je to fakt jízdazpF r ý d e k-M í s t e k - Po čtyřech letech rozvlnil v lipinském dresu opět síť, byť to bylo pouze v tréninkovém utkání proti Brušperku, kdy se při výhře 8:0 trefil rovnou dvakrát. Osmadvacetiletý útočník Marián Kovařík má zapsán Frýdek-Místek hluboko ve fotbalovém srdci, jak sám říká, nastartoval tu profesionální kariéru. Nyní by se spolupráce mohla opět obnovit.
22.5.Jasná výhra proti BrušperkuzpF r ý d e k-M í s t e k - První tréninkový zápas dopadl pro Valcíře na jedničku. Nad Brušperkem jsme si připsali vysoké vítězství. O výhře jsme rozhodli již v první půli, kterou jsme ovládli 5:0. V druhém dějství měl i soupeř své šance, nicméně všechny dokázal zlikvidovat brankář Švrčina. Dvěma góly se blýskly Marek Janša s Mariánem Kovaříkem.
22.5.Orel po Brušperku: Mělo to slušné parametryzpF r ý d e k-M í s t e k - S úvodním hvizdem usedl trenér Karel Orel vedle svého asistenta Miroslava Onufera na tribunu a z nadhledu sledoval dění na hřišti při prvním tréninkovém utkání proti Brušperku. A mohl být spokojený, jeho svěřenci si přenesli přístup a nadšení z tréninku i do utkání a zvítězili jasně 8:0.
21.5.Mládež už si zase naplno užívá fotbalu!zpF r ý d e k - M í s t e k - Konec tréninků po skupinách! Od 10. května mohou naši mládežničtí fotbalisté opět trénovat v normálním režimu jen bez využití vnitřních prostor areálu a za splnění všech aktuálních opatření. Vrátili se také zápasy v režimu tréninkových utkání.
21.5.V sobotu tréninkové utkání s BrušperkemzpF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři mají za sebou takřka první týden tréninkového kempu. V pátek potrénovali na hlavním hřišti a v sobotu ve Stovkách sehrají tréninkové utkání proti Brušperku.
19.5.Poprvé na přírodní trávězpF r ý d e k-M í s t e k – Úvodní trénink tréninkového kempu absolvovali Valcíři ještě na umělé trávě, ve středu už ale počasí svolilo k tomu, aby si vyzkoušeli i přírodní trávu na tréninkovém hřišti. K jednadvacetičlennému kádru, který je ve Frýdku-Místku na zkoušce připojily dvě nová jména.
18.5.Janša: Krásné vzpomínky. Je super být opět tuzpF r ý d e k-M í s t e k - Po dlouhé době trénoval opět ve Stovkách. Útočník Slovácka Marek Janša prostředí frýdecko-místeckého fotbalového areálu samozřejmě dobře zná. Odehrál tu za Valcíře v žácích a dorostu spoustu zápasů. Nyní by se mohla jeho fotbalová cesta s Lipinou opět spojit. Společně jsme si povídali i o tom, jak hodnotí úvodní trénink tréninkového kempu.
17.5.Valcířům začal tréninkový kempzpF r ý d e k-M í s t e k - Tak nám to začalo! V pondělí bylo na umělé trávě ve Stovkách rušno. Valcíři totiž načali tréninkový kemp, který potrvá až do 2. června. Začne tak další fáze sestavování kádru pro nový soutěžní ročník MSFL.
14.5.Nový ročník MSFL startuje 1. srpnazpF r ý d e k-M í s t e k - Už je to jasné, nový ročník MSFL 2021/22 se oficiálně načne na přelomu července a srpna. Pro třetí ligu je to netradičně brzký začátek, vzhledem k vývoji letošního ročníku však poměrně logický.
12.5.Lužný: Je úžasné, jak se kluci těší na tréninkzpF r ý d e k-M í s t e k - Naši "noví" trenéři mládežnických gólmanů se pustili do práce opravdu s velkou vervou. Kluky měli šanci poznat již při individuálních trénincích ještě před rozvolněním. S trenérem Martinem Lužným jsme si konkrétně povídali o žákovských brankářích a třeba i o tom, jak je prospěšné, mít možnost natáčet tréninky.
11.5.Orel: 17. května začínáme tréninkový miniblokzpF r ý d e k-M í s t e k - Spousty otázek mají jistě fanoušci ohledně nově rodícího se A-týmu. I proto jsme si popovídali s trenérem Karlem Orlem, který nám nastínil jaký bude následující program Valcířů i co se v minulých dnech dělo a aktuálně děje.